Australijanci dobili Tunišane, jedan gol dovoljan uz Rajana na golu

Fudbal 26. nov 202212:58 1 komentar
REUTERS/Marko Djurica

Fudbaleri Australije dobili su ekipu Tunisa 1:0 u prvoj subotnjoj utakmici i u prvoj utakmici drugog kola Grupe D.

Jedini strelac za „sokeruze“ je bio Mičel Djuk u 23. minutu. Do tada Australijanci nisu imali prilike, a isto je bilo i sa selekcijom Tunisa. Tek pred kraj prvog poluvremena je Tunis imao dve prilike. Jednu je propustio Mohamed Drager, a jednu kapiten Msakni koji je šutirao pored gola.

U drugom poluvremenu je Australija bila podređen tim, Tunišani su bili ofanzivniji, imali su inicijativu, ali velike šanse nisu stvarali. Najbolje je imao kapiten Jasin Msakni u 72. minutu. Imao je dva šuta koja su oba išla u okvir gola, ali je oba odbranio kapiten Australije Met Rajan.

U 88. minutu je još jednom zapretio Tunis preko Vahbija Kazrija. Centaršut sa desne strane po zemlji je stigao do Kazrija koji je šutirao sa manje od deset metara ali kako udarac nije bio snažan Rajan je odbranio.