Atletik posle preokreta osvojio Superkup, Mesi pocrveneo

Fudbal 17. jan. 202123:49
Atletik Bilbao, Injaki Vilijams
REUTERS/Marcelo Del Pozo

Fudbaleri Atletik Bilbaoa osvojili su trofej Superkupa Španije pošto su u finalu u Sevilji posle produžetka pobedili Barselonu rezultatom 3:2 (2:2). Baskijci su treći put u istoriji osvojili Superkup, a Katalonci su ostali na 13.

Atletik je i u polufinalu priredio iznenađenje savladavši madridski Real sa 2:1, a koliko im pehar znači najbolje se moglo videti posle poslednjeg zvižduka sudije Hesusa Hila Manzana.

Duel u Sevilji obeležio je sjajan pogodak Injakija Vilijamsa u produžetku, ali i isključenje Lionela Mesija u poslednjim trenucima meča zbog nesportskog ponašanja.

Meč uživo:

Nakon 40 minuta bez pravih akcija i prilika, Grizman je doneo prednost Barseloni, zatresavši mrežu sa oko 11 metara.

Samo minut kasnije, Injaki Vilijams odlično pronalazi De Markosa koji uspeva da pobegne Albi i donosi izjednačenje Atletiku.

U 57. minutu velika sreća za Barsu. Raul Garsija je odlično skočio posle prekida i zatresao Ter Štegenovu mrežu, ali je gol poništen nakon gledanja VAR snimka, pošto se iskusni fudbaler za jedan korak nalazio u ofsajdu.

U 77. minutu Barselona ponovo vodi! Ponovo je strelac Grizman, nakon ubačene lopte Đordija Albe sa leve strane.

U 90. minutu šok za Katalonce – ponovo je Bilbao postigao gol posle prekida, ali ovoga puta on je priznat. Strelac je Asijer Viljalibre. Igraće se produžeci!

U trećem minutu produžetka, fantastičan gol Injakija Vilijamsa, naciljao je i neodbranjivo gađao, lopta se od stative odbila u mrežu, nemoćan je bio Ter Štegen.

U 105. minutu Bilbao je mogao i do dva gola prednosti, ali Nunjez za malo nije bio precizan.

Antoan Grizman je u 111. minutu imao šansa da izjednali, a već u sledećem napadu i Atletik je mogao do četvrtog gola.

Do kraja meča Leo Mesi je u 120. minutu dobio direktan crveni karton zbog udaranja Viljalibrea. To je Argentincu bio tek treće isključenje u karijeri.

Meč je završen pobeom Atletika 3:2.