Arsenal neće odbraniti FA Kup, Gabrijel poslao Svece dalje

Fudbal 23. jan 202115:15 0 komentara
Gabrijel, Deni Ings
Reuters/Andrew Boyers

Sautempton je savladao ekipu Arsenala u četvrtoj rundi FA Kupa 1:0 na svom terenu i tako se plasirao u osminu finala.

Arsenal je bio lošiji rival u prvih 45 minuta. To je rezultiralo autgolom koji je postigao Brazilac Gabrijel u 24. minutu. Nakon nekoliko odbitaka on je smestio loptu u sopstvenu mrežu.

Menadžer Arsenala Mikel Arteta nije reagovao na poluvremenu već tek u 58. minutu kada je ušao Tomas Parti, a za njim i Bukajo Saka. Nekih petnaestak minuta kasnije i Aleksandr Lakazet je ušao ali ni to nije ništa promenilo.

Arsenal je uglavnom bio jalov u svojim napadima, a šansa vredna pomena se desila u 68. minutu kada je Edvard Nketija dobro šutirao, ali je odbranio rezervni golman Svetaca Frejzer Foster.