Argentina može i bez Mesija

Fudbal 28. jan 202209:32 > 09:34 0 komentara
Pool via REUTERS/Javier Torres

Reprezentacija Argentine savladala je ekipu Čilea u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo. Rezultat je bio 2:1, a Gaučosi su savladali Čileance i bez Lea Mesija koji preskače februarske utakmice kako bi se u potpunosti oporavio od kovida.

Prvu šansu na utakmici je imao Aleksis Sančes. Fudbaler Intera je već u drugom minutu imao priliku iz slobodnog udarca ali je promašio metu, da bi iza toga Anhel Di Maria doveo Argentinu u vođstvo. Igrao se deseti minut kada je on izašao pred golmana Brava i pogodio za 1:0, a asistent mu je bio De Paul.

Ipak Čile je izjednačio i to preko novog heroja nacionalnog tima Breretona Dijasa. u 21. minutu je glavom pogodio posle centaršuta Marselina Nunjesa. Ipak do poluvremena je opet vodila Argentina i to golom Lautara Martinesa. On je gol postigao posle velike greške golmana Klaudija Brava koji je iza toga napustio teren zbog povrede.

To kao da je izduvalo ekipu Čilea koja nije napravila šansu u drugom poluvremenu, a jedino je Brereton Dijas probao i uspeo da uputi šut u okvir gola ali je to odbranio Emilijano Martines.

Čile sa 16 bodova zaostaje za četvrtoplasiranim Urugvajem koji ima 19 tri utakmice pre kraja. Čileanci se tako nadaju da će biti iznad Perua i Kolumbije koji se bore takođe za peto mesto koje vodi u baraž.