Janković prvi pogodio u Seriji A, Milinković-Savić debitovao

Fudbal 22. avg 201519:54 > 22:32
Getty Images Sport, Dino Panato

Startovala je i italijanska liga, a u prvom meču Verona i Roma su podelili bodove - 1:1.

Rimljani su u grad Romea i Julije stigli kao favoriti, više su imali loptu u posedu, međutim, domaći su strpljivo čekali svoju šansu i u 66. minutu su dočekali.

Prvi gol u novoj sezoni u Seriji A postigao je srpski internacionalac Boško Janković, koji je odlično reagovao na centaršut Halfredsona i savladao golmana Rome Vojčeka Šćesnija.

Ipak, radost domaćih navijača nije dugo trajala, jer je Alesandro Florenci izjednačio samo pet minuta kasnije sjajnim udarcem sa više od 20 metara. Golove pogledajte OVDE.

Janković je zamenjen u 83. minutu, dok vezni fudbaler Rome Adem Ljajić nije ulazio u igru.

Lacio je na Olimpijskom stadionu u Rimu pobedio Bolonju sa 2:1, a svi golovi viđeni su u prvom poluvremenu.

Bilja je doneo prednost timu iz prestonice u 17, da bi samo šest minuta kasnije Kišna duplirao vođstvo. Konačan rezultat postavio je Mankosu u 43. minutu.

Dušan Basta je odigrao ceo meč za Lacio, dok je Sergej Milinković Savić u 62. minutu dobio šansu da debituje u Seriji A. Prvi meč i odham prvi žuti karton u 68. minutu.