LŠ: Jokanovićevo čudo, Srbi strelci za Malme, derbi Šahtjoru

Fudbal 05. avg 201520:33 > 22:45
Izvor: Tanjug/AP Photo/Petr David Josek

Fudbaleri moskovskog CSKA plasirali su se u plej-of za ulazak u Ligu šampiona pošto su u Pragu pobedili domaću Spartu sa 3:2 posle velikog preokreta.

Češki tim je posle nerešenih 2:2 u prvoj utakmici sjajno počeo u revanšu i već u 16. minutu je vodio 2:0 golovima Krejcija i Fataija. Veoma važan gol za CSKA psotigao je Musa u 34. minutu, a u nastavku su gosti kompletirali potpuni preokret. Ponovo je Musa pogodio u 51. minutu, a čini se odlučujući momenat utakmice dogodio se u 64. minutu kada je igrač Sparte Matejovski dobio direktan rcrveni karton.

Ruski tim to je iskoristio i golom Džagoeva u 76. minutu obezbedio je barem plasman u Ligu Evrope.

Još više drame viđeno je na duelu Astana – HJK Helsinki. U Finskoj nije bilo golova, a gosti iz Helsinkija su u Kazahstanu vodili sa 2:0 u 42. minutu. Jalov i Bah doneli su prednost Fincima, ali je Tvimasi pred kraj prvog dela smanjio.

U nastavku su Kanjas i Šomko doneli potpuno preokret Astani, a onda je strelac prvog gola Tvumasi dobio crveni karton. HJK je to iskoristio, izjednačio je golom Zenelija sa penala u 86. minutu, ali nije izdržao do kraja, pošto je Postinkov u trećem minutu nadoknade doneo pobedu i prolaz Astani.

U plej-of je prošao i škotski šampion Seltik koji je protiv Karabaga u gostima sačuvao minimalnu pobedu iz prve utakmice. U revanšu nije bilo golova, pa je Setlik prošao dalje.

Bate Borisov je prošao dalje golom Jablonskog u 82. minutu, a posao im je bio olakšan činjenicom da su gosti iz Mađarske od 60. minuta imali igrača manje.

Tanjug/AP Photo/Pavlo Palamarchuk

Lagan prolaz obezbedio je Bazel koji je već u Poljskoj protiv Leha odradio najveći deo posla (3:1). U Revanšu je bilo 1:0, a jedini gol postigao je Bjarnason u poslednjem minutu.

Do plej-ofa je na herojski način stigao švedski Malme koji je u prvoj utakmici izgubio od Red Bul Salcburga sa 2:0. U revanšu je bilo 3:0, a najzaslužniji za prolaz bili su srpski igrači. Nikola Đurđić je u sedmom minutu postigao prvi gol, Rozenborg je duplirao prednost u 14. minutu, a konačan rezultat postavljen je već u 42. minutu kada je pogodio Rodić za 3:0.

U nastavku je Red Bul od 64. minuta imao igrača više, ali nije uspeo da postigne gol koji bi ih odveo dalje.

Minus iz prve utakmice nadoknadio je i Briž protiv Panatinaikosa. Grčki tim je u prvom meču slavio sa 2:1, ali u revanšu je bilo 3:0 za Belgijance. sva tri gola postignuta su u drugom delu, a strelci su bili Kols, Vaskes i Ulare.

Makabi, trenera Slaviše Jokanovića, je golovima Zehavija u 76. i 83. minutu nadoknadio minus iz Tel Aviva i šokirao češki Plzen.

Šahtjor je posle 0:0 u Istanbulu savladao Fenerbahče u Ljvovu sa 3:0.