LŠ: Partizan novom pobedom zakazao duel sa Steauom

Fudbal 21. jul 201516:16 > 16:18
FK Partizan

Fudbaleri Partizana duplom pobedom protiv gruzijskog prvaka Dila Gorija obezbedili su plasman u 3. kolo kvalifikacija za plasman u Ligu šampiona.

Crno-beli su posle beogradskih 1:0 slavili u revanšu sa 2:0 golovima Darka Brašanca u 37. i Abubakara Oumarua u 64. minutu.

Srpski šampion će se u pretposlednjoj rundi kvalifikacija verovatno sastati sa Steauom, koja u sredu od 20:30 časova u Bukureštu brani 2:0 iz prvog meča sa slovenačkim Trenčinom.

FK Partizan

Ukoliko ne bude bolji od Rumuna, crno-beli će za utehu imati mogućnost da se u poslednoj rundi kvalifikacija domognu grupne faze takmičenja u Ligi Evrope.

Partizan je i u Goriju potvrdio da je kvalitetniji tim od gruzijskog prvaka i potpuno je dominirao. Znali su puleni trenera Zorana Milinkovića da ih jedan gol u gostima gotovo sigurno vodi u treće kolo i posle nekoliko solidnih šansi sve dileme otklonio je lepim pogotkom Darko Brašanac, na asistenciju Nikole Petrovića.

Crno-beli su kontrolisali igru, bili su bolji u svim segmentima, a nadmoć je krunisao Abubakar Oumaru, drugim golom u dresu kluba iz Humske.

Partizan je meč počeo u sastavu: Ž. Živković, Vulićević, Petrović, Balažic, Ćirković, Jevtović, Brašanac, Babović, A. Živković, Božinov i Oumaru. U 68. minutu Ninković je zamenio Božinova, Saša Ilić je u igru ušao u 80. umesto Brašanca, dok je Ivan Šaponjić u 87. zauzeo mesto u napadu umesto Oumarua.