Čukarički pobedio Gabalu 1:0 pred revanš u Azerbejdžanu

Fudbal 16. jul 201522:30 > 22:30
Getty images by Shaun Botterill

Fudbaleri Čukaričkog pobedili su danas na svom terenu Gabalu sa 1:0, u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu Evropa.

Strelac je bio Nikola Stojiljković u 53. minutu iz penala. Revanš će se igrati za sedam dana u Azerbejdžanu.

Čukarički je bio mnogo bolji rival tokom cele utakmice, ali i pored brojnih prilika nije uspeo da ostvari ubedljiviju pobedu.

Domaćin je igrao agresivno od početka, ali je prvu priliku imao protivnik, kada je Sergej Zenjov u četvrtom minutu loše šutirao, iako je bio neometan na 12 metara.

Posle 20-ak minuta bez šansi, Čukarički je vezao nekoliko prilika, a posebno se do poluvremena isticao Rajko Brežančić, koji je protiv Gabale bio kapiten jer Igor Matić nije igrao zbog povrede.

Brežančić je u 26. dobro šutirao iz slobodnog udarca, ali pored gola, dok je dva minuta kasnije posle njegovog centaršuta Oleksej Gaj umalo dao autogol.

Dobru priliku imao je i Nikola Stojiljković u 34. minutu, kada je šutirao iz prve posle centaršuta Filipa Stojkovića, ali je Dmitro Bezotosnij lako odbranio.

Čukarički je i drugo poluvreme počeo agresivno i poveo posle osam minuta igre pogotkom Stojiljkovića iz jedanaesterca.

Arbitar Radu Petresku je dosudio penal, pošto je defanzivac gostiju Rafael Dos Santos oborio Slavoljuba Srnića.

Čukarički je do kraja utakmice konstantno napadao i imao nekoliko prilika da ubedljivije pobedi, ali domaći igrači nisu ozbiljnije ugrozili golmana Bezotosnog.

Najbliži pogotku bio je Nenad Mirosavljević u nadoknadi vremena, ali je šutirao pored gola sa 10 metara, iako je bio neometan.

Utakmicu na Banovom brdu pratilo je oko tri i po hiljade ljudi.

Vojvodina je bila ubedljivija protiv Spartaksa i slavila je sa 3:0. Izveštaj pročitajte na ovom linku.