Mesi srušio Peleov rekord, Barsa ubedljiva

Fudbal 22. dec 202023:55 > 23. dec 2020 11:09
(Photo by Alex Caparros/Getty Images)

Barselona je u susretu 15. kola kao gost savladala Valjadolid 3:0, a meč je obeležio Argentinac Lionel Mesi, koji je novim golom oborio rekord čuvenog Pelea po broju golova za jedan klub.

Mesi je postigao treći gol u pobedi Barselone i sada na svom kontu, igrajući za katalonskog giganta, ima 644 gola, jedan više od slavnog Pelea u Santosu. Prethodno je Mesi u 21. minutu asistirao Lengleu za vođstvo i ova utakmica je dokaz da Argentinac ide uzlaznom putanjom. A kada je to tako i Barsa izgleda mnogo bolje.

Na 2:0 povisio je Brejtvejt u 35. minutu, na asistenciju Desta. Tačku na susret stavio je već pomenuti Mesi pogotkom u 65. minutu, kada je iskoristio asistenciju Pedrija. Ovom pobedom Barsa se popela na peto mesto i sada ima 24 boda, dva manje od Viljareala, koji ima i susret više, kao i od Real Sosijedada, koji ima čak dve utakmice više od Katalonaca. Real kao drugoplasirani beži pet bodova uz isti broj mečeva, a lider Atletiko čak osam, uz utakmicu manje. Valjadolid je 18. sa 14 bodova, koliko ima i Alaves, prvi iznad crte.

Viljareal je uspeo da spase bod na svom terenu protiv Atletik Bilbaoa, koji je poveo u 19. minutu preko Injakija Vilijamsa. Izjednačenje je doneo Pino u 74. minutu i nastavak niza od 11 utakmica u La Ligi bez poraza. Ekipa iz Bilbaoa je deveta sa 18 bodova.