Muke Arsenala se nastavljaju, Everton na drugom mestu

Fudbal 19. dec 202020:32 > 20:35
Reuters, Clive Brunskil

Fudbaleri Evertona savladali su Arsenal u meču 14. kola Premijer lige rezultatom 2:1.

Ekipa Karla Anćelotija upisala je tako osmu pobedu u sezoni i bar do nedelje će biti na drugom mestu na tabeli sa utakmicom i bodom više od Totenhema.

Arsenalu je ovo već osmi poraz pa Tobdžije na 15. i sedmi meč bez pobede u Premijer ligi. Poslednji put je Mikel Arteta svoj tim do pobede u ligi vodio na gostovanju Mančester junajtedu 1. oktobra.

Počelo je autogolom Roba Holdinga u 22. minutu meča, ali je nadu gostima vratio Niklas Pepe pogotkom sa bele tačke u 35. minutu.

Da meč bude rešen već u prvom poluvremenu pobrinuo se Jeri Mina golom u 45. minutu nakon što je Gilfi Sigurdson odlično izveo korner.

Arsenal je u nastavku imao dve dobre prilike da dođe bar do boda, ali su neprecizni bili i David Luiz u 54. i Vilkok u 87. minutu.

U narednom kolu Everton gostuje Šefild junajtedu, a Arsenal dočekuje Čelsi.