Atletiko sigurnom pobedom do prvog mesta na tabeli

Fudbal 19. dec 202016:04 > 16:05
Izvor: Alexander Hassenstein/Getty Images

U prvom subotnjem meču 14. kola La Lige, Atletiko Madrid savaldao je na svom terenu Elće rezultatom 3:1.

U 12. odigranoj utakmici u sezoni, a duelu 14. kola, Atletiko Madrid slavio je protiv Elćea i devetom pobedom izbio na prvo mesto na tabeli ispred Real Sosijedada koji sada ima tri boda manje i dva meča više.

Posle drugog vezanog poraza, a četvrtog u sezoni Elće ima 14 bodova na 14. mestu tabele.

Jedini gol u prvom poluvremenu postigao je Luis Suarez u 41. minutu pa su Jorgandžije mirno otišle na odmor.

Suarez je bio strelac i drugog gola za ekipu Dijega Simeonea. Igrao se 59. minut.

Elće je prišao na gol zaostatka u 64. minutu golom koji je postigao Lukas Boje.

Konačan rezultat postavljen je u 80. minutu kada je sa bele tačke precizan bio Dijego Kosta.

U sledećem kolu Atletiko će gostovati Real Sosijedadu, Elće će dočekati Osasunu.