Rapsodija Liverpula protiv Kristal Palasa

Fudbal 19. dec 202015:24 > 15:26
Reuters, Adam Davy

Prvi meč 14. kola Premijer lige doneo je ubeldjivu pobedu Liverpula na gostovanju Kristal Palasu. Redsi su slavili 7:0.

Izveštaj sa ove utakmice mogao bi jednostavno da se svede na spisak strelaca i napomenu da je Kristal Palas nakon prvog primljenog gola promašio tri velike šanse i na taj način otvorio vrata potopu.

Počelo je golom Takumija Minamuna već u trećem minutu na dodavanje Sadija Manea.

Usledila su tri velika promašaja domaćih, a nakon toga su se golovi gostiju samo nizali.

U 35. minutu bilo je 2:0. Ovoga puta saradnja Roberta Firmina i Sadija Manea. Minut pre odlaska na odmor gosti dolaze do trećeg gola preko Firmina i na dodavanje Endija Robertsona.

Drugo poluvreme donelo je istu sliku. Već u 52. minutu Džordan Henderson je dodavanje Trenta Aleksandera-Arnolda pretvorio u četvrti gol.

Pet minuta kasnije Manea je na terenu zamenio Mohamed Salah koji već u 68. minutu asistira Firminu, a u nastavku sam postiže dva gola – u razmaku od samo tri minuta – u 81. i 84. minutu.

Ovo ne samo da je bila najubedljivija pobeda Liverpula ove sezone već je aktuelni šampion izjednačio najubeljiviju pobedu u gostima u istoriji.