Tri gola u mreži Milinković-Savića za pobedu Rome

Fudbal 17. dec 202022:38 > 22:40
Getty Image

U jedinom duelu 12. kola Serije A koji je odigran u četvrtak Roma je slavila protiv Torina rezultatom 3:1.

Torino je već u 14. minutu ostao sa igračem manje jer je u razmaku od sedam minuta defanzivac Vilfrid Singo dobio dva žuta kartona.

Vučica je do vođstva došla u 27. minutu golom Henrika Mhitarijana, a na odmor su domaći otišli sa dva gola prednosti zahvaljujući pogotku Žordana Vertua sa bele tačke postignutom u 44. minutu.

Napadi su domaćima doneli treći gol u 68. minutu. Ovoga puta loptu je u mrežu Vanje Milinković-Savića poslao Lorenco Pelegrini.

Torino je ipak uspeo da dođe do počasnog gola u ovom meču, mrežu domaćih zatresao je u 73. minutu Andrea Beloti.

U dresu Rome ceo meč je odigrao Edin Džeko, sa druge strane su 90 minuta upisali Amer Gojak i Milinković-Savić.

Roma nakon sedme pobede u sezoni ima 24 boda na četvrtom mestu na tabeli, Torino je doživeo osmi poraz u sezoni i pretposlednji je sa šest bodova.

U narednom kolu, Romu očekuje gostovanje Atalanti, a Torinu u goste dolazi Bolonja.