BVB i Lacio u nok-aut fazi, Briž u LE, Zenit bez pobede

Fudbal 08. dec 202020:52 > 20:54
Reuters/Anton Veganov

Ligaški deo takmičenja u Grupi F Lige šampiona je završeno. U nok-aut fazu prošli su Borusija Dortmund i Lacio, u Ligu Evrope će Klub Briž, a za Zenit je takmičenje završeno.

U poslednja dva meča Grupe F Lacio i Klub Briž odigrali su 2:2, dok je Borusija Dortmund slavila na gostovanju Zenitu 2:1.

Pobednik grupe, Borusija Dortmund ligaški deo takmičenja završila je pobedom na gostovanju Zenitu rezultatom 2:1 i to nakon preokreta.

Poveo je Zenit nakon samo 16. minuta igre golom Druisija i čuvao nadu da može do prve pobede u grupi sve do 68. minuta kada je Pišček doneo gostima izjednačenje.

Samo deset minuta kasnije, Milioneri golom Vitsela dolaze do celog plena u Sankt Peterburgu.

Lacio i Klub Briž odigrali su nerešeno, 2:2.

Dva puta je Lacio vodio u ovom meču. Prvo golom Koree iz 12. minuta, da bi samo tri minuta kasnije za izjednačenje pogodio Vormer.

Imobile je u 27. minutu sa bele tačke doneo novu prednost Laciju, a gosti su u 39. minutu ostali i sa igračem manje. Sobol je dobio drugi žuti karton.

I sa čovekom manje Briž dolazi do izjednačenja. Igrao se 76. minut kada je Vanaken zatresao mrežu domaćih za konačnih 2:2.

Borusija Dortmund grupnu fazu završava sa 13 bodova, Lacio sa 10, Klub Briž sa osam, a Zenit sa samo jednim bodom.