Barsa nemoćna u Kadisu, četvrti poraz u sezoni

Fudbal 05. dec 202023:50 > 23:58
REUTERS/Jon Nazca

Poslednji meč subotnjeg programa 12. kola španske Primere doneo je veliko iznenađenje – fudbaleri Kadisa na domaćem terenu savladali su Barselonu rezultatom 2:1 (1:0) i tako došli do petog trijumfa u sezoni, popevši se na peto mesto tabele La Lige.

Poveli su gosti u osmom minutu kada je Himenes bio najbolje pozicioniran nakon jednog kornera i uspeo da naleti na loptu koja je praktično bila na gol-liniji i „zakuca“ je u mrežu za vođstvo Kadisa.

Napadala je Barselona, imala je veliku terensku inicijativu, loptu je u svom posedu držala čak 82 odsto vremena, imala je daleko veći broj šuteva ka golu protivnika, ali nije imala završnicu kojom bi izjednačila. Ipak, trud joj se isplatio u 57. minutu, kada je Alakla zakačio centaršut, prevario svog golmana i autogolom izjednačio na 1:1.

Ipak, samo šest minuta posle toga Kadis je došao do druge prednosti i, ispostaviće se, nove pobede. Negredo je vršio pritisak, iskoristio nesigurnost zadnje linije Katalonaca i ukrao loptu na samo nekoliko metara od gola, posle čega mu nije bilo teško da zatrese nebranjenu mrežu za 1:1

Srpski fudbaler Filip Malbašić je u Kadisu presedeo čitav meč na klupi, a reprezentativac BiH Miralem Pjanić ušao je u igru u 78. minutu umesto Buskeca.

Tim Ronalda Kumana se posle razočaravajućeg četvrtog poraza u sezoni nalazi na sedmom mestu tabele sa 14 bodova iz prvih 10 kola, a u narednoj rundi pokušaće da popravi utisak na domaćem terenu protiv Levantea.

Sa druge strane, Kadis je trijumfom došao do 18. boda i sada je na petom mestu tabele. U sledećoj rundi čeka ih duel sa Seltom u Vigu.