Građanima i Portu dosta po bod, Marsej slavio posle preokreta

Fudbal 01. dec 202023:43 > 23:45
Pool, Getty Images

Porto i Mančester Siti odigrali su na stadionu Dragao nerešeno 0:0, dok je Olimpik Marsej pobedio Olimpijakos sa 2:1 u petom kolu C grupe Lige šampiona.

Posle remija u Portu domaćin i Mančester Siti potvrdili su plasman u nokaut fazu Lige šampiona, dok Marsej i Olimpijakos nastavljaju borbu za treće mesto i plasman u Ligu Evrope.

Ekipa Pepa Gvardiole je sa bodom u Portu osigurala prvo mesto u grupi, a lako je mogla i do pobede. Bila je bolji rival od domaćina, ali je prosto neshvatljivo kako Građani u nekoliko navrata nisu uspeli da matiraju argentinskog golmana Agustina Merkesina. Rahim Sterling u nekoliko navrata, Ruben Dijaš (protiv svog bivšeg kluba), Erik Garsija, pa i poništen gol Gabrijela Žezusa zbog ofsajda…

U borbi za treće mesto i plasman u Ligu Evrope Olimpik je u Marseju uspeo da preokrene rezultat protiv Olimpijakosa.

Grci su poveli sjajnim golom Mohameda Kamare u 33. minutu. Marios Vrusai je vratio povratnu loptu na šesnaest metara, sevnula je levica veziste iz Gvineje i završila u mreži nemoćnog Mandande.

Izjednačio je Dimitri Paje iz penala u 55. minutu. Prethodno je u šesnestercu Olimpijakosa Sise oborio Tovana. Dvadeset minuta kasnije Isti igrač je postigao i drugi gol i opet iz jedanaesterca.

To su ujedno bili i prvi golovi Marseja ove sezone u Ligi šampiona.

Mančester Siti je prvi na tabeli sa 13 bodova, Porto ima 10, a Olimpijakos i Marsej po tri. U poslednjem kolu Mančester Siti dočekuje Marsej, a Porto ide u goste Olimpijakosu.