Pavkov može i rukom, Zvezda lako sa Radom

Fudbal 29. nov 202020:51 > 21:00
REUTERS/Marko Djurica

Fudbaleri Crvene zvezde došli su u duelu protiv Rada do 14. pobede u sezoni.

U poslednjem nedeljnom meču 16. kola Superlige Srbije Crvena zvezda je na stadionu „Rajko Mitić“ savladala Rad rezultatom 3:0.

Za crveno-bele je ovo 14. pobeda u sezoni nakon koje na prvom mestu na tabeli imaju 44 boda. Rad je nakon 11. poraza sa 12 bodova 18. na tabeli.

Izabranici Dejana Stankovića poveli su u 17. minutu golom Milana Pavkova. Pričaće se o ovom golu narednih dana jer je veoma očigledno Pavkov sebi loptu spustio rukom, sudija nije reagovao i pokazao je na centar iako su se gosti bunili i prijavljivali šta se dogodilo.

Na odmor su domaći otišli sa dva pogotka prednosti. Mrežu Građevinara zatresao je u 42. minutu Ričmond Boaći.

Za konačnih 3:0 pogodio je Srđan Spiridonović koji je bio asistent za Boaćijev gol.

Sudija Stojanović u dva navrata nije želeo da pokaže na belu tačku i dosudi penal za Crvenu zvezdu.

Domaći su meč završili sa sedmoricom omladinaca, a najmlađi među njima bio je Marko Lazetić koji ima 16 godina i koji je imao sjajnu priliku u finišu, ali je pogodio prečku.

U narednom kolu, nakon duela sa Hofenhajmom 3. decembra, crveno-beli gostuju Zlatiboru, a Rad dočekuje Metalac.