Tri penala i autogol za debakl Reala! Račić odličan

Fudbal 08. nov. 202022:38 > 23:00
Izvor: Angel Martinez/Getty Images

Fudbaler Valensije u poslednjem meču devetog kola prvenstva Španije pobedili su Real Madrid rezultatom 4:1. Na Mestaji su viđena čak tri penala za domaći tim, a sve ih je realizovao Karlos Soler.

‘Slepi miševi’ su prekinuli seriju od četiri utakmice bez trijumfa (tri poraza i remi) i sa 11 bodova na deobi su osmog mesta sa Barselonom, Hetafeom i Elčeom, dok je Kraljevski klub ostao na 16 bodova.

Lider Primere je sjajni Real Sosijedad sa 20 bodova, Viljareal ima 18, a Atletiko Madrid 17.

Gosti iz Madrida poveli su u 23. minutu prelepim pogotkom Karima Benzeme, ali nastavak meča u potpunosti je protekao u dominaciji Valensije.

Soler je u 35. minutu iz penala ‘načeo’ mrežu gostiju i najavio blistavo veče svog tima. Valesnija je na odmor otišla sa vođstvom 2:1, a u strelce se upisao defanzivac Madriđana Rafael Varan koji zaista nije imao sreće.

U nastavku meča viđena su još dva penala za Slepe miševe. Soler je oba puta preuzimao odgovornost, oba puta je šutirao u levi ugao i oba puta matirao Tiba Kurtou.

Dvadesettrogodišnji Soler je prvi igrač u 21. veku koji je postigao tri gola iz jedanaesterca u jednoj utakmici.

Srpski internacionalac Uroš Račić odlično je odigrao ceo meč za Valensiju, dok je Luka Jović na terenu bio poslednjih desetak minuta.