Ajax 7/8, Tadić strelac iz penala

Fudbal 08. nov 202014:01 > 14:05
Marco Luzzani/Getty Images

Fudbaleri Ajaksa stigli su do sedme pobede u sezoni pošto su na gostovanju u Utrehtu trijumfovali rezultatom 3:0 (0:0).

Do prvog gola je tim iz prestonice čekao do 62. minuta, kada je Labjad odbijenu loptu iz šesnaesterca spretno prosledio nadesnu stranu, gde ju je dočekao Davi Klasen i snažno „zakucao“ u mrežu.

Prednost Ajaksa duplirana je u 71. minutu, pošto je kapiten ekipe Dušan Tadić precizno izveo penal, a prethodno je u šesnaestercu oboren Lasana Traore. Bio je to šesti gol u sezoni za nekadašnjeg fudbalera Sautemptona, a srpski repreznetativac je šest minuta ranije dobio i žuti karton.

Konačnih 3:0 postavio je rezervista Kvinsi Promes u prvom minutu sudijske nadoknade.

Posle pobede Ajaks je na čelu tabele sa sedam pobeda iz osam kola, a šansu da se sa njima izjednači imaće Vitese, koji dočekuje Emen. Utreht je zabeležio prvi poraz posle četiri meča.

U narednom kolu Ajaks će dočekati Herakles i pokušati da dođe do pete vezane prvenstvene pobede.