Lazović sa trakom vodio lov na Veštice

Fudbal 02. nov 202022:22 > 22:28
Marco Luzzani/Getty Images

U poslednjoj utakmici šestog kola Serije A Verona je na svom terenu savladala Benevento 3:1, a u strelce se upisao i kapiten domaćih Darko Lazović.

Ipak, prvo ime ekipe Ivana Jurića bio je češki internacioanalac Antonin Barak. On je postigao prva dva gola Verone, za dva vođstva. Prvi u 17. minutu i drugi u 63. minutu za 2:1. Između ta dva pogotka Lapadula je u 56. minutu doneo izjednačenje. Konačan udarac čuvenim „Vešticama“, koje su u međuvremenu ostale i sa igračem manje zbog crvenog kartona Kaprarija, zadao je kapiten Verone na ovom meču Darko Lazović. On je u 77. minutu sjajno reagovao na centaršut Dimarka i izuzetno preciznim udarcem glavom, o stativu, matirao Montipa.

U ekipi Verone igrao je i Ivan Ilić svih 90 minuta. Posle ove pobede Verona je na sedmom mestu sa 11 bodova, samo pet manje od lidera Milana. Benevento je 14. sa šest bodova.