Barsa se oporavila? Samo bod u Vitoriji

Fudbal 31. okt. 202022:51 > 22:53
Izvor: Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images

Barselona ni u četvrtoj vezanoj utakmici u La Ligi nije uspela da dođe do pobede, pošto je na gostovanju Alavesu odigrala samo 1:1.

Mnogi navijači Barselone ponadali su se posle velike pobede u Torinu nad Juventusom da je Ronald Kuman našao formulu oporavka posrnulog giganta. Ali to je očigledno bila samo nova doza zavaravanja i hladan otrežnjujući tuš usledio je u Vitoriji.

Protiv Alavesa Barselona je produžila seriju bez pobede u domaćem šampionatu na čak četiri utakmice i uz poraz u El Klasiku, potpuno legitimno se može govoriti i o izgubljenoj trci za titulu, iako je još suviše rano. Ali da Ronalda Kumana čeka mnogo posla to uopšte nije sporno. Gol koji je primila Barselona najbolje svedoči o tome koliko će morati da uradi, posebno u poslu sređivanja i zatezanja odbrane. Najiskusniji u zadnjoj liniji Đerar Pike i golman Neto neverovatnim kiksom poklonili su Riohi na tacnu priliku da postigne gol, što je ovaj i učinio u 31. minutu.

Naravno, Barselona je pokušavala na sve načine da dođe do izjednačenja, pa i preokreta, i čak je poslednjih pola sata imala i igrača više zbog drugog žutog kartona Žote. Samo minut kasnije došla je do gola i to prevashodno zahvaljujući grešci odbrane Baskijaca, koji su pri pokušaju ispucavanja odbili loptu Grizmanu u noge, a Francuz je iskoristio poklon i bocnuo loptu preko, na ovom meču sjajnog Pačeka. To je ipak bio jedini put da je vadio loptu iz gola, a imao je prilike i opasnosti, međutim istakao se pri šutevima Lionela Mesija i Miralema Pjanića i sačuvao bod za Alaves.

Barselona i Alaves su poravnati na deobi 12. mesta na tabeli sa osam bodova, doduše Barselona ima šest utakmica, dve manje od Alavesa. Katalonci već imaju osam bodova manje od lidera Reala i utakmicu manje.