Vatromet na startu, Ramos sa penala odlučio klasiko!

Fudbal 24. okt 202015:45 > 17:55
Getty Images/Alex Caparros

Fudbaleri Real Madrida pobedili su Barselonu u gostima sa 3:1 (1:1) u 245. "klasiku" u okviru sedmog kola Primere.

Poveo je kraljevski klub u petom minutu preko Valverdea, izjednačio je Fatu tri minuta kasnije, a Serhio Ramos sa penala u 63. minutu daje ključni gol na utakmici. Trijumf je u 91. minutu potvrdio Luka Modrić.

Barselona je iz pet utakmica do sada sakupila sedam bodova, a Real Madrid ima 13 bodova iz šest mečeva.

Barselona je već tri el klasika bez pobede, a Leo Mesi u prvenstvenim okršajima sa Realom nije dao gol već 400 minuta.

Počelo je vatrometom, u prvih 25 minuta gledali smo otvorenu igru na obe strane, mnogo prilika i dva gola. Prvi je pao u petom minutu – Real je oduzeo loptu rivalu na sredini terena, Benzema je savršeno uposlio Valverda, koji u situaciji jedan na jedan šutra izuzetno precizno i pogađa malu mrežu Netovog gola. Ogromna rupa u sredini odbrane Barse, a Neto nije uspeo da istrči i da skrati ugao Urugvajcu, koji daje drugi gol u sezoni.

Samo tri minuta kasnije Ansu Fati postaje drugi najmlađi strelac u istoriji klasika sa 17 godina i 359 dana – Mesi je poslao savršenu loptu za Albu na levom boku, a na idealan centaršut natrčao je Ansu Fati i matirao Kurtou. Fatiju je to bio četvrti gol u sezoni.

U 24. minutu videli smo po jednu veliku priliku na obe strane. Mesi prima loptu iskosa sa desne strane i posle sjajnog driblinga sa pet metara šutira u bliži Kurtoin ugao, ali Belgijanac ga čita i savršeno interveniše. Odmah na drugoj strani Real izvodi kontru, Vinisijus za Benzemu, čiji je udarac bio nedovoljno jak i Neto ga brani.

Posle toga je tempo opao, šansi nije bilo, a na početku drugog poluvremena Kutinjo je glavom sa šest metara iskosa sa leve strane plasirao posle gola. I onda – ključni detalj na meču, Lengle je vukao Ramosa za dres u kaznenom prostoru, a posle gledanja snimka sudija Munuera pokazuje na belu tačku. Kapiten Reala zastao je pri zaletu, ali je ipak savladao Neta udarcem po zemlji.

Barselona je pokušala da pritisne, stvorila i nekoliko kornera, Kurtoa je nekoliko puta morao da interveniše, ali velikih šansi nije bilo. Jeste na drugoj strani, u 86. minutu u razmaku od minut Real je četiri puta šutnuo na gol – Kros, Kros, Ramos, Varan, ali gola nekako nije bilo.

Zato jeste u 91. minutu – nova kontra, Neto je istrčao i stigao do lopte pre Rodriga, ali nije uspeo da je uhvati. Modrić je ostao smiren na ivici kaznenog prostora, fintirao je i obišao Neta, a onda spoljnom između dvojice rivalskih igrača poslao loptu u mrežu za overu trijumfa.

U sledećem kolu Madriđani dočekuju Uesku, dok se Katalonci sastaju sa Alavesom u gostima.

Barselona (4-2-3-1): Neto – Dest, Alba, Pike, Lengle – De Jong, Buskets (Trinkao 82) – Pedri (Dembele 82), Fati (Grizman 82), Kutinjo – Mesi
Real Madrid (4-3-3): Kurtoa – Naćo, Mendi, Varan, Ramos – Valverde (Modrić 69), Kros, Kazemiro – Asensio (Rodrigo 83), Vinisijus, Benzema.

95. min. Kraj! Pobeda Reala!

91. min. Gol, 3:1 za Real! Nova kontra, Neto je istrčao i stigao do lopte pre Rodriga, ali nije uspeo da je uhvati. Modrić je ostao smiren na ivici kaznenog prostora, fintirao je i obišao Neta, a onda spoljnom između dvojice rivalskih igrača poslao loptu u mrežu.

86. min. Posle pritiska Barse, kontra Reala i umalo gol. Vaskes je centrirao s desne strane, Kros je iz prve šutirao direktno u Neta, a posle odbitka je Neto lepo izleteo i odbranio još jednom. Nije tu bio kraj, Ramos je bio usamljen i levom nogom je uhvatio volej, Neto je odbranio nogom. Odbila se lopta do Varana, pokušava glavom, ali ni on nije pogodio. Uh.

76. min. Nezgodano ubacivanje Mesija, Kurtoa izleće na vreme. Nedugo zatim Mesi je imao slobodni udarac sa 23 metra, ali pogodio je živi zid. Zaređala je Barsa i sa kornerima, ali bez ploda.

70. min. Barselona je malo pojačala. Kurtoa je probao da izbije loptu, stvorila se gužva u šesnaestercu – Ramos je prvo izblokirao šut Kutinja, zatim napucao Varana u ruku, ali nije bilo elemenata da se dosudi penal.

63. min. Posle centaršuta Krosa iz slobodnog udarca Lengle je povukao Serhija Ramosa, a posle konsultacija sa VAR tehnologijom dosuđen je penal za Real. Ramos prilazi lopti, malo je zastao u zaletu, a potom plasirao u donji desni ugao Netovog gola.

57. min. Loš šut Benzeme sa ivice kaznenog prostora. Takvih je bilo nekoliko na obe strane u prethodnih pola sata igre.

54. min. Posle duže vremena jedna velika prilika – Fati je centrirao sa desne strane, a Kutinjo je iskosa sa leve strane sa šest metara glavom poslao loptu malo pored stative.

45. min. Kraj prvog poluvremena, 1:1. Izvanredno do 25. minuta, „tiše“ posle toga.

40. min. U poslednjih desetak minuta nema prilika i tempo je malo opao, jedino se Kazemiro okliznuo kada je bio u protivničkom šesnaestercu.

28. min. Sjajan dribling Mesija, ali Kazemiro uspeva da se vrati u akciju i da čisto startuje na loptu u kaznenom prostoru.

24, min. Dve fantastične prilike u istom minutu! Mesi prima loptu iskosa sa desne strane i posle sjajnog driblinga sa pet metara šutira u bliži Kurtoin ugao, ali Belgijanac ga čita i savršeno interveniše. Odmah na drugoj strani Real izvodi kontru, Vinisijus za Benzemu, čiji je udarac bio nedovoljno jak i Neto ga brani.

23. min. Dva uzastopna kornera za Real. Na prvom Neto nije kažnjen za loše istrčavanje, na drugom je lako uhvatio šut Benzeme.

19. min.
Sada Mesijev udarac sa ivice kaznenog prostora, ali ponovo pravo u Kurtou. Sada se igra malo opreznije.

15. min. Udarac Kutinja, ali Kurtoa lako hvata golu. Posle izjednačujućeg gola Barsa je opasnija.

8. min. Nisu se navijači Reala lepo ni obradovali, a Barsa je već izjednačila. Mesi je poslao savršenu loptu za Albu na levom boku, a na idealan centaršut natrčao je Ansu Fati i matirao Kurtou. Fati, koji uskoro puni 18 godina, tako je dao svoj četvrti gol u sezoni.

5. min. Prva prava prilika i odmah gol. Real je oduzeo loptu rivalu na sredini terena, Benzema je savršeno uposlio Valverda, koji u situaciji jedan na jedan šutra izuzetno precizno i pogađa malu mrežu Netovog gola. Ogromna rupa u sredini odbrane Barse, a Neto nije uspeo da istrči i da skrati ugao Urugvajcu, koji daje drugi gol u sezoni.