Ivićev Votford u 94. ostao bez pobede i prvog mesta

Fudbal 24. okt 202015:05 > 15:07
Marc Atkins/Getty Images

U meču sedmog kola Čempionšipa u duelu dojučerašnjih premijerligaša Votforda i Bornmuta nije bilo pobednika 1:1.

Strelac vodećeg gola na Vikeridž Roudu za tim Vladimira Ivića bio je 25-godišnji hrvatski internacionalac Stipe Perica.

Momku rodom iz Zadra, koji je ovog leta stigao iz Udinezea, bio je to prvi gol u engleskom fudbalu.

Igrao se 12. minut kad je Ismaila Sar odlično ubacio loptu u šesnaesterac Bornmuta, a Perica pravovremeno utrčao i i savladao golmana gostiju Asmira Begovića.

Stipe Perica je u finišu meča doživeo povredu ruku, pa je morao da ustupi mesto supertalentovanom Brazilcu Žoa Pedru.

Print screen/SK

I kad se očekivala još jedna minimalna pobeda Votforda od početka sezone, uporni gosti uspeli su da izjednače posle kornera i gužve u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena. Snalažljivi strelac bio je Velšanina Mepam.

Ekipa srpskog trenera Vladimira Ivića tako je propustila priliku da se bar privremeno izjednači na čelu tabele sa Redingom koji sa klupe vodi drugi sprski trener Veljko Paunović.

Ovo je inače bio čak 11 uzastopni meč između Votforda i Bornmuta koji je završen nerešenim rezultatom.