Siti na krilima Gundogana, minimalac Olimpijakosa

Fudbal 21. okt 202022:39 > 22:58
Tim Keeton - Pool/Getty Images

Mančester siti se mučio sa Portom, ali je na kraju slavio 3:1 (1:1), dok je je duel između Olimpijakosa i Marseja okončan trijumfom domaćin 1:0 (0:0) u samom finišu meča. To je epilog prvih mečeva „C“ grupe Lige šampiona.

Porto je odlično otvorio meč na Etihad stadionu. Luis Dijaz je pretrčao celu odbranu Sitija i plasirao loptu u levi ugao nemoćnog Edersona. Međutim, nije dugo trajala radost nekadašnjeg šampiona Evrope. Veteran Pepe je neoprezno startovao na Sterlinga i sudija je pokazao na penal. Realizovao ga je Kun Aguero.

Mančester je do kraja poluvremena imao loptu više u posedu, ali bez pravih prilika. Najbolju su imali gosti, odnosno Musa Marega. U drugih 45 minuta „Građani“ su krenuli još agresivnije. Ilkaj Gundogan je uputio odličan šut sa 20 metara, ali je golman Markesin odlično intervenisao.

Ipak u njihovom narednom sudaru Argentinac nije imao nikakve šanse. Gundogan je dobio slobodan udarac po sredini gola na oko 20 metara. Šutirao je praktično iz mesta i doneo vođstvo svojoj ekipi. To je Mančester potpuno opustilo. Usledila je sjajna akcija Fodena i Toresa, koju je ovaj drugi pretvorio u treći gol za Siti u 72. minutu.

U Pireju nije bilo mnogo vatre. Pajet za Marsej, a El Arabi za goste imali su jedini šanse u prvom delu. Najzanimljivija situacija u viđena je u 52. minutu kada je VAR čini se neopravdano poništio gol Masurasa.

Pravda je ipak zadovoljena u prvom minutu nadoknade. Valbuena je sjajno prošao po desnoj strani ubacio loptu u šesnaesterac, gde je sjajno reagovao Egipćanin Koke i pogodio mrežu. Treba reći da je Koke ušao samo šest minuta ranije i doneo tri boda crveno-belima iz Pireja.

Lazar Ranđelović je odigrao 76 minuta za Olimpijakos i bio veoma zapažen, dok je na drugoj strani Nemanja Radonjić ušao u igru u 77. minutu umesto Dmitrija Pajea.