Raspucani Slovenci, Makedoncima bod u nadoknadi

Fudbal 14. okt 202022:32 > 22:39
Izvor: Mark Runnacles/Getty Images

Fudbalska reprezentacija Slovenije ubedljivo je grupi tri C divizije Lige nacija u Kišinjevu pobedila selekciju Moldavije rezultatom 4:0.

Slovencima je to bio treći uzastopni trijumfa i sa deset bodova lideri su grupe ispred Grčke koja je na Olimpijskom stadionu u Atini odigrala bez golova sa reprezentacijom FS Kosova.

Gosti su poveli u 8. minutu golom Sandija Lovrića, a onda je na scenu stupio Haris Vučkić.

Dvadesetosmogodišnji vezni igrač Saragose prvi od tri pogotka postigao je u 37. minutu iz jedanaesterca, precizan je bio i pet minuta kasnije, da bi u 55. sa bele tačke postavio konačan rezultat.

Slovenija 15. novembra dočekuje FS Kosovo, a Moldavci u Kišinejvu igraju sa Grčkom.

Severna Makedonija je grupi dva u Skoplju remizirala sa Gruzijom 1:1.

Gosti su poveli na areni „Toše Proeski“ pogotkom fudbalera Rubina iz Kazanja Hviča Kvaratšelija u 75. minutu, a u nadoknadi je konačan rezultat postavio Ezgjan Alioski iz penala. Domaći su od 68. minuta igrali bez isključenog Stoleta Dimitrievskog.

Makedonija i Gruzija su i dalje bez poraza i sa po šest bodova vodeći su na tabeli. Jermenija, koja je odigrala u Estoniji 1:1, ima jedan manje.

Makedonija u sledećem kolu dočekuje Estoniju, koja ima dva boda, dok Gruzija na svom terenu igra sa Jermenijom.

Belorusija je u grupi četiri u Minsku bila bolja od Kazahstana 2:0, dok su Litvanija i Albanija odigrali bez golova.

Belorusi su prvi sa sedam bodova, Litvanija i Albanija imaju po pet, a Kazahstan jedan.