Goleada i remi u Kelnu, Ukrajina srušila Špance

Fudbal 13. okt 202022:38 > 22:42
Martin Rose, Getty Images

Fudbaleri Nemačke i Švajcarske remizirali su u četvrtom kolu grupe A4 Lige nacija rezultatom 3:3. U drugoj utakmici grupe, Ukrajina je savladala Španiju sa 1:0.

Izuzetno uzbudljiv meč viđen je u Kelnu. Švajcarci su vodili sa 2:0, Nemci poravnali, zatim su gosti ponovo došli do prednosti, da bi na kraju Elf uspeo da ostane neporažen.

Goleada na Rajnenergi stadionu otvorena je u petom minutu, kada je Mario Gavranović odlično reagovao glavom i pogodio dalji ugao.

Već u 26, ekipa Vladimira Petkovića udvostručila je prednost preko Freulera, koji se sjajno snašao pred golom i veštim udarcem lobovao Manuela Nojera.

Samo dva minuta kasnije, Timo Verner je smanjio zaostatak Nemaca posle solo prodora.

Na novi gol čekalo se do 55. minuta, a onda su u narednih pet viđena tri.

Najpre je izjednačenje ekipi Joahima Leva doneo Kai Haverc kaznivši neopreznu odbranu Švajcarske.

Potom je Mario Gavranović u 57. vratio vođstvo Švajcarskoj, da bi na kraju u 60. Serž Gnabri postavio konačan rezultat maestralnim golom petom.

Nemačka je druga u grupi sa šest bodova. Švajcarska četvrta sa dva.

REUTERS/Gleb Garanich

Isti broj poena kao Nemci ima i selekcija Ukrajine, posle trijumfa na svom terenu od 1:0 protiv lidera grupe Španije (sedam bodova).

Furija je dominirala utakmicom u Kijevu, imala čak 70 odsto poseda lopte i 20 šuteva ka golu, ali je jedan kontra-napad domaćina i dekoncentracija u odbrani gostiju presudila.

Bilo je to u 76. minutu. Golman Georgi Buščan poslao je dugu loptu, ona je stigla do Andrija Jarmolenka, koji je između defanzivaca Furije proigrao Viktora Cigankova za rutinsku egzekuciju.

Gol ide i na dušu Davida de Hee. Njegovo istrčavanje na 15 metara znatno je olakšalo posao napadaču Ukrajine.

Za razliku od De Hee, na drugoj strani je briljirao pomenuti čuvar mreže Buščan.

Ne računajući začetak akcije iz koje je njegova ekipa došla do pobede, golman Dinama je u nekoliko situacija fantastično reagovao i spasavao mrežu, pa se može smatrati i junakom trijumfa.

U sledećem kolu sastaju se Švajcarska – Španija i Nemačka – Ukrajina.