Prva pobeda Nemaca, minimalac Furije

Fudbal 10. okt 202022:26 > 22:28
Joosep Martinson/Getty Images

Odigrani su mečevi trećeg kola Grupe 4 najvišeg ranga Lige nacija. Favoriti su opravdali taj epitet. Španija je na svom terenu savladala Švajcarsku 1:0, dok je Nemačka bila bolja od Ukrajine u Kijevu 2:1.

Posle dva remija Panceri su konačno došli do pobede u ovom ciklusu Lige nacija. Do vođstva protiv nezgodne Ukrajine došli su gosti u 20. minutu golom defanzivca Borusije iz Menhengladbaha Matijasa Gintera, na asistenciju Ridigera. Izabranici Joakima Leva duplirali su prednost u 49. minutu, a strelac je bio Leon Gorecka, pošto je iskoristio veliku grešku golmana Buščana. Ukrajinci su se vratili u igru u 77. minutu pošto je Malinovski realizovao penal, ali do kraja nisu uspeli da iščupaju makar bod.

U drugom meču grupe Španija je zabeležila drugu pobedu i sačuvala prvo mesto. Savladana je Švajcarska u Madridu, a gol odluke postigntut je već u 14. minutu. Strelac je bio as Real Sosijedada Mikel Ojarzabal. Crvena furija je posle polovine grupne faze prva sa sedam bodova, Nemačka je druga sa pet. Sledi Ukrajina sa tri i Švajcarska samo sa jednim osvojenim bodom.