Aston Vila razmontirala šampiona

Fudbal 04. okt 202022:01 > 22:06
Catherine Ivill, Getty Images Sport

Apsolutnu katastrofu i ozbiljnu blamažu doživeo je Liverpul na gostovanju Aston Vili u nedelju u meču četvrtog kola Premijer lige. Vila je slavila protiv šampiona sa zasluženih 7:2.

Aston Vila na svom Vila Parku dočekala je i „isprašila“ šampione. Nakon 90 minuta na semaforu na Vila Parku stajalo je 7:2.

Domaći su od prvog momenta pokazali nameru da igraju otvoreno i napadački i to im se potpuno isplatilo jer je na suprotnoj strani stajao Liverpul koji gotovo da nije igrao. Odbrana Redsa nije postojala, a golman Adrijan, sem prvog gola kome je sam kumovao, realno je malo toga mogao da uradi.

Liverpul je primio sedam golova na jednom prvenstvenom meču prvi put od aprila 1963. i poraza 7:2 od Totenhema. Oli Votkins je tek deseti igrač koji je u Premijer ligi protiv Liverpula postigao het-trik, a prvi od Dimitra Berbatova kome je to pošlo za rukom u septembru 2010.

Vila je igrala hrabro, odlučno i nije posustala sve do samog kraja i to je moglo da joj donese i ubedljiviju pobedu. Bilo je tu i promašaja, pogođenih prečki i nekoliko odbrana Adrijana.

Prvo poluvreme proteklo je u potpunosti u znaku dominacije Aston Vile. Već u četvrtom minutu, uz veliku grešku Adrijana, Oli Votkins postigao je prvi od četiri gola za Vilu u prvih 45 minuta.

Usledio je još jedan gol Votkinsa u 22. minutu, a prethodio mu je i promašaj Rosa Barklija koji je do kraja prvog dela meča još dva puta mogao da zatrese mrežu šampiona, ali nije mu se dalo.

Uspeo je Liverpul da smanji na 2:1 u 33. minutu nakon lepog gola Mohameda Salaha, ali samo dva minuta kasnije ponovo je Adrijan vadio loptu iz mreže.

Džon Mekgrin je bio strelac nakon što se lopta, za Vilu srećno, odbila nakon njegovog šuta i otišla u gol.

Nisu protekla ni četiri minuta Votkins je postigao novi gol. Možda je u začetku ove akcije bilo ofsajda, ali sudija Martin Etkinson nije mislio tako.

Vila je u potpunosti zasluženo na odmor otišla sa tri gola prednosti. Odlična igra domaćih, praćena neprepoznatljivo lošom i raštimovanom igrom gostiju i rezultat je 4:1.

Nastavila je Vila u istom ritmu i u drugom poluvremenu. Ros Barkli konačno postiže gol nakon svih propuštenih prilika. Tražio je Griliš loptu, ali Barkli je šutirao, lopta je zakačila Trenta Aleksandera-Arnolda i završila u mreži.

Jedan od retkih koji je na terenu bio na svom nivou, Mohamed Salah postigao je i drugi gol za Liverpul i smanjio na 5:2 nakon tačno sat vremena igre.

Sve je polazilo za rukom domaćima u ovom meču. Džek Griliš postigao je šesti gol za Vilu, još jedan koji je došao nakon odbitka. Ovoga puta Fabinjo je „pomogao“ Grilišu da se i on upiše u listu strelaca.

Potpuni potop odbrane Liverpula iskoristio je Griliš za novi gol u 75. minutu. „Ispadali“ su vezni i odbrambeni igrači gostiju i ako Votkins malo ranije nije bio uspešan za sedmi gol, kapiten Griliš jeste. Aston Vila – Liverpul u 75. minutu velikih i zasluženih 7:2.

Mogla je Vila i ubedljivije, ali na kraju 7:2 za treću pobedu u tri odigrana meča u sezoni i drugo mesto na tabeli, iza Evertona koji je jedini maksimalan za sada. Liverpul je nakon prvog poraza u sezoni pao na peto mesto.