Tri penala, het-trik Vardija: Petarda Lisica na Etihadu

Fudbal 27. sep 202019:18 > 19:20
Catherine Ivill/Getty Images

Fudbaleri Lestera pobedili su Mančester Siti na Etihadu u derbiju trećeg kola Premijer lige rezultatom 5:2.

Lisice su do ubedljivog trijumfa nad vicešampionom Engelske stigle posle preokreta, a najveće zasluge idu Džejmiju Vardiju, koji je postigao het-trik.

Dva od tri pogotka, engelski napadač je dao iz penala. Na kraju je Lesteru dosuđen i treći jedanesterac, ali je njega realizovao Juri Tilemans.

Da će biti takav ishod duela u Mančesteru nije se moglo naslutiti u ranoj fazi, pošto je Siti poveo već u četvrtom minutu odličnim udarcem Rijada Mareza.

Dominirali su Građani i u nastavku poluvremena, imali 70 odsto poseda lopte, ali je onda na scenu stupio fantastični Vardi.

Od 37. do 58. minuta, sjajni napadač upisao je het-trik i potpuno okrenuo utakmicu.

Prvi i treći njegov pogodak bili su sa bele tačke i kod oba je sam iznudio jedanaesterac veštim snalaženjem u šesnaestercu. Drugi, koji je viđen u 54. minutu, plod je prave magije.

Timoti Kastanj je ubacio loptu sa desne strane, a Vardi utrčao na prvu stativu i petom prebacio nemoćnog Edersona.

Posle projektila Džejmsa Medisona sa 25 metara i pogotka u 77. minutu za vođstvo gostiju od 4:1, sve dileme su praktično bile rešene.

Kakvu-takvu nadu timu Pepa Gvardiole vratio je Nejtan Ake u 84. minuut, ali je ona vrlo brzo ugašena.

Igrao se 88, kada je dosuđen novi penal za goste, ovoga puta zbog faula nad Medisonom. Siguran izvođač bio je Tilemans.

Sastav Brendana Rodžersa ima maksimalnih devet bodova. U sledećem kolu dočekuje Vest Hem.

Siti ostaje na tri iz dve utakmice i pred njim je gostovanje Lidsu.