Remi Juventusa za kraj!

Fudbal 30. maj 201519:59 > 20:00
Izvor: Tanjug/AP Photo/Alessandro Di Marco, Ansa

Fudbaleri Verone i Juventusa odigrali su nerešeno 2:2, u prvoj utakmici poslednjeg kola italijanske Serije A.

Crno-beli su odavno obezbedili odbranu titule šampiona, ali su ipak zadržali formu, pošto ih početkom juna očekuje i finale Lige šampiona protiv Barselone.

Roberto Pereira doneo je timu Masimilijana Alegrija prednost u Veroni u 42. minutu, ali je već u trećem minutu drugog dela izjednačio Luka Toni.

Do kraja meča gosti su vodili još jednom posle pogotka Fernanda Ljorentea u 57. minutu, a priliku da overi trijumf propustio je Karlos Teves koji je promašio penal u 88. minutu. Bod Veroni doneo je Huan Gomes u poslednjem minutu.

Juve je tako okončao sezonu sa 26 pobeda i 87 bodova, a uz meč više ima čak 17 bodova više od drugoplasirane Rome. Što se Verone tiče, oni su ostali na 13. mestu na tabeli sa 46 bodova.