BL: Remi HSV i Karlsruea

Fudbal 28. maj 201523:22 > 23:25

Fudbaleri Hamburger SV i Karlsruea remizirali su u prvom meču baraža Bundeslige – 1:1 (0:1).

Rezultatom svakako može da bude zadovoljniji domaći tim, pošto su gosti posle 45 minuta igre imali rezultatsku prednost, inicijativu, a pogodili su i dve prečke na startu drugog dela igre.

Gosti su poveli već u četvrtom minutu, a, da sve bude gore po domaćina, strelac je bio produkut omladinske škole HSV Rovan Henings – koji je sjajnim udarcem sa dvadesetak metara pogodio dalji ugao gola.

Tim rezultatom otišlo se na odmor, da bi Karlsrue posle desetak minuta igre u nastavku propustio dve fenomenalne prilike da stigne do dva pogotka prednosti i praktično zapečati igru Hamburgu – ali je prečka u oba navrata sačuvala mrežu Renea Adlera.

HSV je lagano preuzimao kontrolu kako se meč bližio kraju, da bi Ivo Iličević u doneo izjednačenje svom timu. Posle centaršuta s leve strane, Hrvat je primiro loptu, odigrao dupli pâs sa Denisom Dikmejerom i smestio je u mrežu udarcem kroz noge defanzivca.