Fudbal 12. sep 202021:46 > 21:48
FK Partizan

U poslednjem subotnjem meču sedmog kola Superlige Srbije Partizan je slavio protiv Rada na (novom) debiju Aleksandra Stanojevića na mestu trenera.

Partizan je u subotu na svom terenu bio bolji od Rada i slavio 3:0.

Crno-belima je ovo peta pobeda u sezoni, dok su Građevinari pretrpeli šesti poraz.

Autogolom Lazara Stoisavljevića i uz pogotke Filipa Stevanovića i Umara Sadika Aleksandar Stanojević slavio je u novom debiju na klupi.

Poveo je Partizan u 33. minutu. Centrirao je Fili Stevanović, Lazar Marković je pokušao da pošalje loptu u mrežu, a u tome mu je nespretnom intervencijom ispred svog golmana pomogao Stojisavljević koji postiže autogol.

Rad je ostao sa desetoricom na terenu u 47. minutu kada je direktan crveni karton dobio Đorić koji je kao poslednji igrač odbrane srušio Sadika.

Samo tri minuta kasnije, 2:0 za domaćina. Filip Stevanović je odlično šutirao sa iskosa sa ivice kaznenog prostora i pogodio „malu mrežicu“.

Za konačnih 3:0 pogodio je sa bele tačke Sadik u 81. minutu. Prethodno je u šesnaestercu oboren Takuma Asano.

Već nakon prvog gola Partizan je nizao šanse, ali je u ovom duelu, i pored tri primljena gola, briljirao golman Rada Dušan Marković koji je zabeležio šest odbrana.

U sledećem kolu gostuje Zlatiboru, ali nakon obaveza u Evropi, a Rad će biti domaćin Javoru.