Debakl Hrvatske u Portu, majstorski gol Mbapea

Fudbal 05. sep. 202022:21 > 22:41
Izvor: REUTERS/Rafael Marchante

Fudbaleri Portugalije pobedili su selekciju Hrvatske rezultatom 4:1 u prvom kolu grupe 3 divizije A Lige nacija.

Domaći tim je dominirao na praznog Dragao stadionu u Portu, a četiri od pet pogodaka viđeni su u drugom poluvremenu.

Hrvatska je u prvih 45 minuta imala mnogo sreće i odličnog Dominika Livakovića na golu, a u tom delu utakmice stative su pogađali Žoao Feliks i Rafael Gereiro.

Portugal je konačno u 41. minutu naplatio mnogo bolju igru. Bek Mančester Sitija Žoao Kanselo je plasiranim udarcem sa 20 metara savladao Livakovića, koji je dirao loptu, ali nije uspeo da spreči pogodak.

Diogo Žota u 58. minutu duplirao je prednost svog tima prvim pogotkom u trećem reprezentativnom meču. Sjajno mu je asistirao Gereiro i igraču Vulverhemptona nije bilo teško da iskontroliše loptu i po drugi put savlada Livakovića.

U 70. minutu bilo je 3:0 za domaći tim. Žoao Feliks se namestio i pogodio sa 20 metara, ali je imao i pomoć Livakovića, koji nije najbolje intervenisao. Kao i Žoti i napadaču Atletiko Madrida to je bio prvi pogodak u seniorskoj reprezentaciji.

Hrvatska je preko Marcela Brozovića u 87. minutu posle mnogo vremena uputila udarac ka golu domaćeg tima, a u prvom minutu nadoknade gosti su postigli počasni pogodak posle brze akcije Ivana Perišića, Anta Rebića i strelca Bruna Petkovića. Na taj način prekinut je niz Portugalaca od devet uzastopnih mečeva na svom terenu u kojima su sačuvali mrežu iz igre.

Konačan rezultat postavio je Andre Silva koji se najbolje snašao u gužvi ispred gola Hrvatske i iz neposredne blizine po četvrti put savladao Livakovića.

Selekcija Francuske minimalnom pobedom u Stokholmu protiv Švedske startovala je u Ligi nacija.

Fenomenalan pogodak posle solo prodora, gotovo sa gol linije, postigao je Kilijan Mpabe u 41. minutu, a Antoan Grizman u 90+5. minutu nije realizovao jedanaesterac za goste.

Portugalija za tri dana gostuje Švedskoj, dok Hrvatska u Parizu igra sa Francuskom.