Džeko za remi Zmajeva u Italiji na Bajevićevom debiju

Fudbal 04. sep 202022:40 > 22:43
Paolo Bruno, Getty Images Sport

U okviru Grupe 1 Divizije A Lige nacija u četvrtak su se u Firenci sastale Italija i Bosna i Hercegovina. Duel je završen bez pobednika - 1:1.

Italija i Bosna i Hercegovina odigrale su nerešeno 1:1.

Povela je Bosna i Hercegovina preko Edina Džeka, a bod za Italiju osvojio je Stefano Sensi.

Kapiten Bosne i Hercegovine Edin Džeko upisao je 100. nastup za Zmajeve, a debi na zvaničnom meču zabeležio je selektor Dušan Bajević.

Oba selektora menjala su tim u odnosu na ranije mečeve, ali očekivano, na to su uticali i uslovi koje diktira pandemija, kao i trenutna pripremljenost igrača.

U prvom poluvremenu, Italija je imala bolje prilike. Prvu preko Federika Kijeze u 12. minutu, a drugu preko Lorenca Insinjea koji nije iskoristio slobodan udarac sa poludistance. Lopta je nakon njegovog udarca otišla malo iznad prečke.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine delovala je prilično organizovano na terenu, uspevala je da odbije sve napade domaćina i sačuva svoju mrežu.

Drugo poluvreme donelo je i življu igru, otvorile su se obe reprezentacije pa smo u samo nekoliko minuta videli po nekoliko dobrih prilika sa obe strane.

Najbolju priliku na meču imao je Armin Hodžić u 53. minutu, ali se lopta odbila od stativu.

Prošlo je svega nekoliko minuta kada je i sa druge strane stativa sprečila promenu rezultata. Kijeza je poslao odličnu loptu, ali je Insinje pogodio stativu.

Čini se da je ovaj tempo više odgovarao Zmajevima. Sjajan je Šugić bio u skoku, spustio je loptu za Džeka koji u 57. minutu postiže gol za vođstvo Bosne i Hercegovine 1:0.

Pritiskala je Italija nakon primljenog gola i do izjednačenja je došla u 68. minutu. Stefano Sensi je bio strelac nakon proigravanja Insinjea.

Početak meča obeležila je neuobičajena administrativna greška na strani Italijana. Sat vremena pre početka meča, Italijani su prijavili startnu postavu u kojoj je Frančesko Aćerbi. Naknadno su iz FS Italije želeli da tu grešku isprave i u startnu postavu uvrste Đorđa Kjelinija, ali UEFA je ostala dosledna pravilima – Kjelini može da zameni Aćerbija u startnih 11 samo ako Aćerbi bude prijavljen kao povređen igrač. Roberto Manćini je na kraju ipak odustao od promene kako ne bi izgubio igrača na klupi.

U drugom meču ove grupe sastali su se Holandija i Poljaska. Slavio je domaćin rezultatom 1:0.

Na gol se u ovom meču čekalo 61. minut. Strelac za Holandiju bio je Stiven Bergvajn, samo minut nakon što je Nejtan Ake promašio zicer.

Rutinski je Holandija slavila protiv Pokljske koja bez Roberta Levandovskog jednostavno nije ista reprezentacija.