Preokret Moldea u Celju, prošli Karabag i Makabi

Fudbal 26. avg 202019:48 > 20:00
Print screen/SK

Molde, Karabag i Makabi opravdali su uloge favorita u mečevima drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona, pošto su bili bolji od Celja, Šerifa i Suduve.

Tim koji je sve iznenadio titulom u Sloveniji umalo nije isto tako iznenadio i favorizovani norveški tim. Lotrić je golom u 38. minutu doneo Celju prednost, sa kojom su domaćini otišli na poluvreme. Ipak, gosti nisu gubili glavu i prvo su izjednačili u 57. minutu golom Husaina, a zatim došli i do preokreta u 74. minutu preko Džejmsa. Time su obezbedili plasman u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona, gde neće biti povlašćeni i mogući rival im je i Crvena zvezda.

Karabag se nalazi na samoj granici između nosioca i nenosioca u trećem kolu kvalifikacija. Taj status će im zavisiti od rezultata Seltika, Dinama, Ludogoreca i Jang Bojsa i nadaju se ispadanju bar jednog od ovih timova. Ipak, prvi uslov je bio da oni ostvare pobedu nad Šerifom kod kuće, što su i učinili. Slavili su 2:1. Prvi gol postigao je Uroš Matić sa penala u 22. minutu. Potom je Abang kod gostiju dobio crveni karton, a kada je Emreli u 63. minutu povisio na 2:0 bilo je jasno da će Karabag do pobede. Ipak, gosti iz Tiraspolja su se rezultatski vratili golom Kastanede u 78. minutu, ali nisu više mogli od toga.

Makabi će biti nepovlašćen u žrebu za treće kolo Lige šampiona, pa je i on potencijalni protivnik Crvenoj zvezdi. Izraelci su lako slavili u gostima protiv Suduve 3:0 golovima Rikana, Blekmena i Davidzade.