Neverovatnoj Sevilji šesti trofej Lige Evrope

Fudbal 21. avg 202019:51 > 22:54
Friedemann Vogel/Pool via Getty Images

Fudbaleri Sevilje pobedili su milanski Inter u Kelnu rezultatom 3:2 i šesti put u istoriji osvojili trofej Lige Evrope iz isto toliko pokušaja.

Andalužani su u sjajnom finalnom meču uspeli da sačuvaju maksimalan učinak u odlučujućim duelima i posle 2006, 2007, 2014, 2015. i 2016. još jednom stignu do pehara drugog po jačini klupskog takmičenja u Evropi.

Španski klub je rekorder sa šest titula, dok su Nero-azuri ostali na tri (1991, 1994. i 1998), dok su u finalu poraženi 1997. i 2020.

Utakmica u Kelnu odlično je počela za Inter i posle prekršaja Dijega Karlosa nad Romeluom Lukakuom, Belgijanac je preuzeo odgovornost i u 5. minutu iz penala doneo prednost svom timu.

Na izjednačenje nije se dugo čekalo – raspoloženi Sezar Navas je centrirao, a Luk de Jong samo sedam minuta kasnije glavom matirao Samira Handanovića.

Holanđanin je u centru pažnje bio i u 33. minutu, kada je ponovo nadmudrio defanzivce Nero-azura i posle centaršuta Evera Banege iz slobodnog udarca glavom je doneo preokret Andalužanima.

Inter je imao ekspresan odgovor. Tri minuta kasnije Dijego Godin je odlično reagovao posle centaršuta Marcela Brozovića za novo izjednačenje – 2:2.

U drugom poluvremenu bilo je mnogo manje uzbuđenja, a ključan detalj verrovatno je bio promašaj Lukakua u 65. minutu. Odnosno golman Bono je sjajno reagovao.

Kazna je usledila u 74. minutu kada je Karlos spektakularnim ‘makazicama’ po treći put savladao Handanovića, a imao je i pomoć Lukakua koga je lopta zakačila na putu ka golu.

Do kraja utakmice rezervista Aleksis Sanćes je imao dobru šansu u 82. minutu, ali je odbrana Sevilje odlično reagovala u poslednjoj sekundi.

Trofej u dresu Andalužana osvojio je i srpski reprezentativac Nemanja Gudelj.

Meč uživo:

Poznati su sastavi

Inter je u seriji od šest pobeda u svim takmičenjima…

1. minut – utakmica je počela.

3. minut – penal za Inter! Dijego Karlos je u šesnaestercu oborio snažnog Lukakua i sudija nije imao dilemu. Igrači Intera tražili su crveni karton za igrača Andalužana, ali je Karlos dobio samo žuti.

Martin Meissner/Pool via Getty Images

5. minut – Inter vodi sa 1:0! Lukaku je preuzeo odgovornost i savladao Bona.

11. minut – Andalužani prete, ali Handanović i dalje nema posla.

12. minur – Sevilja je izjednačila na 1:1. De Jong je strelac. Hesus Navas je sjajno centrirao sa desne strane, a Holanđanin glavom zakucao loptu u mrežu.

16. minut – igrači Intera ponovo traže penal, ali sudija se nije oglasio… Barela je želeo da asistira Lukakuu, ali je intervenisao jedan igrač Sevilje.

18. minut – temperamenti trener Intera Antonio Konte dobio je žuti karton.

18. minut – dobra šansa za D’Ambrozija, ali je fudbaler Intera bio u nezgodnoj situaciji i nije najbolje šutirao.

22. minut – Okampos je zapretio Nero-azurima, ali je lopta za malo otišla pored stative. Nervozni su igrači oba tima…

29. minut – malo zatišja u Kelnu posle burnih dešavanja…

33. minut – Sevilja preokreće na 2:1! Ponovo je strelac De Jong. Banega je izveo slobodan udarac, a Holanđanin je bio najviši u skoku i glavom je efektno, po drugi put, matirao Handanovića.

35. minut – Godin izjednačuje na 2:2! Kakav meč. Brozović je centrirao iz slobodnog udarca, a Godin iz neposredne blizine loptu zakucao glavom u mrežu.

42. minut – posle dva ekspresna gola oba tima su malo ‘smanjila gas’…

45. minut – Banega je dobio žuti karton zbog oštrog starta.

Prvo poluvreme je produženo samo minut.

45-1. minut – Sevilja je u poslednjim trenucima prvog poluvremena ponovo imala šansu posle prekida, ali je Handanović odbranio. Nije bilo vremena da Andalužani izvedu korner.

Posle prvog poluvremena rezultat je 2:2.

46. minut – počelo je drugo poluvreme. Nije bilo promena u sastavima.

52. minut – dobar napad Intera, ali je jedan od igrača Sevilje u poslednjem trenutku blokirao udarac Galjardina.

54. minut – Suso je posle dugog napada Andalužana šutirao sa 18 metara, ali je bio izblokiran.

57. minut – Reguilon je zatresio sikosa sa leve strane, ali je lopta završila pored gola.

60. minut – Okampos je loše šutirao, a potom se uhvatio za desnu nogu na kojoj već ima steznik. Još pola časa do kraja utakmice.

65. minut – sjajna šansa za Inter, najbolja u drugom poluvremenu! Lukaku je od sredine terena sam išao ka golu Sevilje, ali je golman Bono odlično intervenisao.

70. minut – Okampos ne može da nastavi meč. Umesto Argentinca u igru ulazi Munir.

73. minut – Galjardini je dobio žuti karton posle prekršaja nad raspoloženim Navasom koji igra za sedmi trofej u dresu Sevilje.

74. minut – Sevilja vodi sa 3:2! Dijego Karlos je ‘makazicama’ šutira, Lukakua je lopta zakačila, ali je pogodak pripisan igraču Sevilje koji je imao mnogo problema u defanzivnim zadacima.

78. minut – tri izmene u Interu. Ulaze Eriksen, Sančes i Mozes, a izlaze Galjardini, Martines i D’Ambrosio.

80. minut – Kounde je imao šansu za Sevilju.

82. minut – velika šansa za Inter! Kounde je sa gol linije izbacio loptu posle udarca Sančesa.

86. minut – De Jong i Žordan napuštaju teren, a u igri su En Nesiri i Gudelj.

89. minut – vreme radi za Sevilju.

Igraće se još 6 minuta, pokazao je četvrti arbitat.

90+1. minut – šansa za Inter, ali je Bono odbranio šut Kandreve.

90+3. minut – sve je manje vremena za Inter… Ništa se ozbiljno ne dešava.

90+5. minut – još 60 sekundi do kraja susreta.

Utakmica je završena. Sevilja je pobedila sa 3:2 i šesti put u istoriji osvojila Ligu Evrope.