Kopenhagen nadoknadio minus, Šahtjor overio 1/4 finale

Fudbal 05. avg 202020:44 > 20:57
Stuart Franklin/Bongarts/Getty Images

Odigrana su dva revanš meča osmine finala Lige Evrope. Kopenhagen i Šahtjor su kao domaćini savladali Bašakšehir i Volfsburg sa po 3:0 i na taj način obezbedili plasman među osam najboljih.

Kopenhagen je u prvom meču u Istanbulu, još pre pandemije koronavirusa, poražen minimalnim rezultatom. Ipak, taj zaostatak je anuliran već u četvrtom minutu kada je Vind iskoristio asistenciju Varele. Držao se Bašakšehir sve do 52. minuta, kada je Vind drugim golom, ovog puta sa bele tačke, doneo vođstvo 2:0 i prednost u ukupnom rezultatu. Falk je u 62. minutu doneo velikih 3:0 i ispostaviće se, prolaz u četvrtfinale. Za Bašakšehir svih 90 minuta odigrao je Edin Višća, a Danijel Aleksić ušao je u igru u 54. minutu. Kopenhagen u četvrtfinalu čeka pobednika dvomeča Mančester Junajted – LASK, a to će biti po svemu sudeći Crveni đavoli, koji su u Austriji slavili 5:0.

Šahtjor je već u Nemačkoj stekao prednost protiv Volfsburga pobedom 2:1. Zbog toga nije imao potrebu da žuri u Kijevu, jer je i minimalnim porazom mogao da do četvrtfinala. Nada za Vukove pojavila se u 68. minutu kada je Hočolava dobio direktan crveni karton. Ali Nemci su samo dva minuta imali igrača više, pošto je u 70. Bruks dobio drugi žuti karton. Golova nije bilo do 89. minuta a onda je ekipa iz Donjecka za pet minuta postigla tri gola. Moraeš je bio strelac u 89. i trećem minutu nadoknade, dok je između mrežu Volfsburga zatresao Solomon u prvom minutu nadoknade.

U četvrtfinalu Rudari će igrati protiv pobednika dvomeča Bazel – Ajntraht, a Švajcarci su u prvom meču u Nemačkoj slavili 3:0.