Partizan posle preokreta do tri boda u Kruševcu

Fudbal 01. avg 202019:20 > 19:24
FK Partizan

U prvoj utakmici subotnjeg programa prvog kola Superlige Partizan je u Kruševcu pobedio Napredak posle preokreta 3:1.

Početak meča prošao je u ispitivanju snaga, a potom je Partizan preuzeo incicijativu. Delom je to bilo i opredeljenje izabranika Dragana Ivanovića, koji su se odlučili da ugrožavaju crno-bele iz kontre. I bili su veoma opasni u tom segmentu. Iz jedne takve situacije rodila se prva velika šanda na meču. U 40. minutu Umaru je fantastično proigrao Kočića, koji je izbio sam pred golmana Popovića. Lobovao ga je, ali udarac je bio slab i Ostojić je uspeo da stigne loptu i da raščisti. Međutim, u poslednjim trenucima prvog dela, drugom minutu nadoknade, Napredak dolazi do vođstva. Bilo je tu nekoliko pokušaja, izbacivali su loptu iz šesnaesterca Partizanovi defanzivci, a onda je pokušao da šutne Kostić. Šut je bio očajan, ali kao takv je idealno stigao do Kočića, koji je ovog puta bio prisebniji i lepo plasirao loptu u dalji ugao za 1:0.

Savo Milošević odlučio je na poluvremenu da izvede nedovoljno zapaženog Filipa Stevanovića i uveo je Lazara Markovića. Ulazak iskusnog krila bio je pun pogodak, jer je posle samo 40 sekundi glavom odlično reagovao i poravnao rezultat. Međutim, tom prilikom se sudario sa golmanom Mlađanom Živkovićem i obojica su se povredili. Živković je odmah izašao i ušao je umesto njega 17-godišnji Jordanov, dok je Marković izašao koji minut kasnije i umesto njega ušao, takođe omladinac Čolić. Pokušavao je Partizan da dođe do gola i preokreta, ali Napredak se odlično branio, a i u tome su mu pomogli gosti, koji su jako slabo reagovali u završnoj trećini. Čak je Napredak mogao do novog vođstva u 83. minutu. Mrkić je odlično izbegao ofsajd zamku, driblingom izbacio Vitasa, koji je istu pokušao da postavi, napravio čistu situaciju ali je šutirao neprecizno preko gola.

Usledila je momentalna kazna. Prvo je Leković napravio neoprezan faul nad Zdjelarom, Natho je odlično šutirao, ali je Jordanov još bolje reagovao i odbio loptu u korner. Posle kornera Danilo Grujić je dosudio penal posle duela između Miroljuba Kostića i Ostojića, jer je igrač Napretka držao defanzivca Partizana sa obe ruke. Natho je izveo sigurno jedanaesterac i doneo crno-belima vođstvo. Posle toga jasno je bilo da će domaći uspeti da se vrate, a pobedu Partizana overio je golom u petom minutu nadoknade mladog Nikole Čolića.

Partizan je na ovaj način zabeležio prvu pobedu u Kruševcu posle pet godina.