Ludilo u Osijeku, Lokomotiva u kvalifikacijama za LŠ

Fudbal 25. jul 202022:50 > 22:58
Printscreen Twitter NK Lokomotiva Zagreb

Završen je fudbalski šampionat Hrvatske. Uz Dinamo koji je šampion, u kvalifikacije u Ligu šampiona će u sezoni 2020/21. i Lokomotiva koja je to mesto izborila u poslednjem kolu.

Poslednje kolo donelo je mnogo uzbuđenja. Osijek i Lokomotiva su imali priliku da u međusobnom duelu odluče putnika u kvalifikacije za Ligu šampiona. Pobednik ovog meča mogao je do velikog uspeha i na kraju je to za rukom pošlo Lokomotivi koja je slavila u Osijeku golom u 88. minutu.

Rijeka je na svom terenu bila ubedljiva protiv Istre i slavila je 4:2. Riječani su posao praktično završili u prvom poluvremenu tako da se na Rujevici budno pratilo šta se dešava na Gradskom vrtu u Osijeku gde su mreže mirovale sve do 54. minuta kada je Lokomotiva povela preko Jakića. U tom trenutku Lokosi su imali mesto u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

To se promenilo samo četiri minuta kasnije jer je Osijek izjednačio golom Mirka Marića i tako mesto u kvalifikacijama za Ligu šampiona prepustio Rijeci.

Ali, ni tu nije bio kraj. Lokomotiva do najvažnije pobede u sezoni dolazi u 88. minutu meča i to autogolom Danijela Lončara. Lokosi su mrežu Osijeka zatresli i u trećem minutu nadoknade, ali je taj pogodak poništen zbog ofsajda.

Sve golove za Rijeku, da vam ni to ne ostanemo dužni, postigao je Antonio-Mirko Čolak.

U prvom meču dana, Hajduk je slavio na gostovanju Interu u Zaprešiću 4:1. Dva gola u ovom meču za Splićane je postigao Mijo Caktaš pa je na kratko upravo on bio vodeći na listi strelaca. Ipak, Marić je dao jedan gol za Osijek, a Čolak dodao četiri pa su njih trojica sa po 20 postignutih golova podelili titulu najboljeg strelca šampionata.

Na kraju, u kvalifikacije za Ligu šampiona idu Dinamo i Lokomotiva, u kvalifikacije za Ligu Evrope će Rijeka, Osijek i Hajduk. Iz lige su ispali Istra i Inter.