Junajted nezadrživ, Rašford i Marsijal pokorili London

Fudbal 16. jul 202023:08 > 23:16
Izvor: Peter Cziborra/Pool via Getty Images

Fudbaleri Mančester Junajteda u 36. kolu Premijer lige u gostima su pobedili Kristal Palas rezultatom 2:0 i ponovo su na deobi četvrtog mesta sa Lesterom.

Lisice i Crveni đavoli dva kola pre kraja šampionata imaju po 62 boda, jedan manje od trećeplasiranog Čelsija i po svemu sudeći o putniku za Ligu šampiona odlučivaće duel poslednjeg kola 26. jula na King Pauer stadionu.

Ekipa Ole Gunara Solšera poslednji poraz u svim takmičenjima pretrpela je još 26. januara od Barnlija na Old Trafordu (0:2), a od kako je sezona nastavljena u Premijer ligi su zabeležili pet trijumfa i dva remija.

Junajted je u prestonici Engleske poveo u nadoknadi prvog poluvremena kada je Markus Rašford prevario trojicu igrača domaćeg tima i rutinski savladao Guaitu.

Nekoliko trenuitaka kasnije Luka Milivojević je sjajno izveo slobodan udarac, međutim, David de Hea je ‘isčupao’ loptu iz gola.

Palas je u 55. minutu izjednačio pogotkom Džordana Ajua na asistenciju Vilfirda Zahe, ali je nakon pregledanog snimka gol odlučen jer je napadač domaćih biklavno nekoliko milimetara bio u ofsajdu.

Bruno Fernandeš je u 74. minutu mogao da reši pitanje pobednika, ali je posle povratne lopte Rašforda iz neposredne blizine, neometan, pogodio stativu.

Ipak, sve dileme odktlonio je Entoni Marsijal u 78. minutu nakon lepe akcije Crvenih đavola. Kod pogotka Junajteda teže se povredio igrač Palasa Patrik van Anholt koji je na nosilima napustio teren.

Zaha je u 90. minutu imao još jednu odličnu šansu, snažno je šutirao, ali je De Hea i ovoga puta odlično intervenisao.

Mančester Junajted u saledećem kolu dočekuje Vest Hem, a Kristal Palas gostuje Vulvsima.

U drugom meču Sautempton i Brajton su podelili bodove – 1:1. Mopaj je doneo prednost gostima u 17. minutu, a Ings je poravnao rezultat u 66. minutu.