Porto u derbiju overio 29. titulu

Fudbal 16. jul 202000:16 > 00:27
Octavio Passos, Getty Images Sport

Pobedom nad Sportingom rezultatom 2:0 Porto je osigurao titulu, 29. po redu. Na ovaj način Zmajevi su vratili trofej pošto su ga izgubili prošle sezone od Benfike.

Simbolično Porto je titulu osvojio protiv ekipe koja je na ulasku u ovaj vek bila trofejnija, a sada ima čak 11 titula manje. Porto je došao do 29. titule i ima osam titula manje u odnosu na najtrofejniji tim zemlje Benfiku. Zmajevi su na Dragau savladali Sporting golovima u drugom poluvremenu. Doduše, Portu je bio dovoljan i bod, ali ovako je ipak slađe. Prvi su do gola došli gostujući Lavovi, i to već u prvom minutu, ali je VAR gol Šporara poništio zbog ofsajda. Bravu gostiju iz Lisabona otključao je Pereira u 64. minutu. Već tada je bilo jasno da titula iz Lisabona, ali ne iz redova Sportinga već najljućeg rivala Benfike, odlazi u Porto. A sve je definitivno rešeno u prvom minutu nadoknade golom Marege.

Porto ima 79 bodova, nedostižnih osam više u odnosu na Benfiku dva kola pre kraja i čak 20 više u odnosu na Sporting. Lavovima u poslednja dva kola ostaje borba za treće mesto i direktan plasman u Ligu Evrope, pošto je Braga na samo bod zaostatka. Doduše, imao je Sporting sreće jer je Braga odigrala kod kuće samo 1:1 sa Belenensešom, iako je vodila do 80. minuta golom Orte u 42. minutu. Tada je Kaseira doneo izjednačenje i izbio Bragi dva boda. Belenenseš je sa ovim bodom došao do 32 i ima dva boda više od zone ispadanja.

Moreirense i Fereira odigrali su 1:1, a gosti definitivno mogu biti zadovoljniji jer sada imaju 35 bodova, pet više od zone ispadanja.