Nula za problem Spursa i za nadu "trešnjica"

Fudbal 09. jul 202020:40 > 20:42
Matt Dunham/Pool via Getty Images

U 34. kolu Premijer lige remizirali su Bornmut i Totenhem 0:0, dok su na "Gudisonu" Everton i Sautempton igrali 1:1.

U prvom poluvremenu nije bilo ničega što bi moglo da se izdvoji kao ozbiljnija prilika. Detalj vredan pažnje se desio u šestom minutu kada je Hari Kejn pao u kaznenom prostoru domaćina ali posle gledanje VAR je poručeno da nije bilo elemenata za jedanaesterac. Do kraja poluvremena nije bilo prilika, a slično je bilo i u drugom poluvremenu. Totenhem je dominirao u posedu, ali nije imao nijedan šut u okvir gola Arona Remsdejla. Navijači Bornmuta su se taman obradovali u 90. minutu kada je Kalum Vilson dao gol u posle jednog centaršuta, ali je Džošua King igrao rukom pa je gledanjem VAR utvrđeno da gol ne može da važi. Imao je Bornmut još jednu priliku u nadoknadi od čak 12 minuta ali je Hariju Vilsonu šut odbranio Igo Ljoris.

Totenhem sada zaostaje dva boda za Šefild Junajtedom koji je sedmi na tabeli dok je osvojenim bodom Bornmut tri boda iza Votforda i Vest Hema koji su prvi iznad zone ispadanja.

U meču Evertona i Sautemptona je prvo poluvreme bilo izuzetno uzbudljivo. Već u osmom minutu je Če Adams dao gol koji je poništen zbog ofsajda, a dobre šanse su zatim imali Aleks Ivobi, Džejms Vord Praus, Deni Ings, a veliku šansu je zatim Sautempton porpustio u 28. minutu kada je imao penal. Najstrožu kaznu nije iskoristio Džejms Vord Praus, ali je samo tri minuta kasnije Deni Ings pokazao zašto je jedan od najboljih napadača u Premijer ligi. On je sjajno prevario golmana Pikforda i pokazao perfektan napadački instinkt. To nije bilo sve za prvo poluvreme jer je Ričarlison izjednačio na 1:1 u 43. minutu. U drugom poluvremenu je ozbiljnuju šansu imao Če Adams u 46. minutu ali je njegov šut branio Pikford.