Zvezda deklasirala Velež, Osijek i Budućnost bez golova

Fudbal 19. maj. 201515:10 > 15:11
Izvor: Getty Images Sport, Dean Mouhtaropoulos

Završeni su i prvi mečevi Grupe B. Crvena zvezda je na terenu u Stanišićima deklasirala mostarski Velež 8:2

Već nakon prvih trideset minuta bilo je 6:0 za Beograđane. Goeadu je otvorio Miloš J. Nikolić u 10. Minutu. Samo osam minuta kasnije bilo je 2:0 a strelac je bio Slađan Rakić. Nemanja Tomašević je postigao dva gola u ovom delu igre, u 21. I 29. Minutu, a još dva pogotka dodao je Dejan Joveljić (24. I 27. Minut).

Velež je bio potpuno nemoćan i u drugom pouvremenu, a Zvezda je još nastavila u istom ritmu, ali sa manje pogodaka.

Na 7:0 je povisio Milosav Sićović u 52. Minutu. Velež je uspeo da postigne prvi gol u istom minutu, a strelac je bio Đenis Prguda.

Šest minuta rezultat je bio 8:1, a u strelce se upisao i Saša Perić. U poslednjem minutu susreta, konačan rezultat na 8:2 je postavio Prguda.

U drugom susretu iz ove grupe koji je odigran na stadionu Velika Obarska, Osijek i Budućnost iz Podgorice odigrali su meč bez golova pa tabela Grupe B nakon prvog kola izgleda ovako:

Crvena zvezda 3, Budućnost 1, Osijek 1, Velež 0.

Od 16 časova igra se jedan meč iz Grupe C, Željezničar – Olimpija (SK1) i iz Grupe D na stadionu Jahovac svoj meč igraju Rijeka i Vojvodina.