PL: VBA nadigrao Čelsi

Fudbal 18. maj. 201522:56 > 22:59
Izvor: Getty Images Sport, Ian Walton

Fudbaleri Čelsija osvojili su titulu u Premijer ligi, pa su duel sa VBA shvatili pomalo neozbiljno.

Opušteno su ušli u meč, verovali su da je dovoljno da se pojave na terenu i stignu do pobede. Međutim, to ne ide tako u Premijer ligi. Silno motivisani VBA je odigrao jednu od najboljih utakmica u sezoni i slavio sa 3:0. Domaćin je dominirao u svim elementima igre pa je sa semaforu početkom drugog poluvremena pisalo 2:0 za VBA. Oba gola postigao je najbolji strelac domaćeg tima Beraino. Posao timu VBA je proprilično olakšao i Sesk Fabregas koji je sredinom prvog poluvremena dobio crveni karton.

Šampion je i pored vođstva rivala delovao kao da je stigao na izlet. Imali su jalovu inicijativu ali ne i prave prilike da stignu do gola. S druge strane, domaćin je igrao kao u transu pa je u 60. minutu poveo sa 3:0. Strelac je bio Brant. Ovim rezultatom je završena utakmica koja je imala neočekivan epilog. Srpski reprezentativci Ivanović i Matić su odigrali  svih 90 minuta. Bio je ovo najubedljivi poraz Čelsija u Premijer ligi ove sezone. Inače tek treći koji su doživeli.

REZULTATI 37.KOLA:

VBA – Čelsi 3:0, Mančester Junajted – Arsenal 1:1, Svonsi – Mančester Siti 2:4, Liverpul – Kristal Palas 1:3, Barnli – Stouk 0:0, QPR – Njukasl 2:1, Sanderlend – Lester 0:0, Totenhem – Hal 2:0, Vest Hem – Everton 1:2, Sautempton – Aston Vila 6:1.