Nastavak dominacije: Bajern opet šampion!

Fudbal 16. jun 202022:20 > 22:24
Izvor: Martin Meissner/Pool via REUTERS

Fudbaleri minhenskog Bajerna osvojili su osmu uzastopnu, a ukupno 30. titulu prvaka Nemačke. Bavarci su novi šampionski naslov osigurali dva kola pre kraja trijumfom nad Verderom u Bremenu sa 1:0.

Ekipa Hansija Flika ima 10 bodova prednosti u odnosu na drugoplasiranu Borusiju Dortmund, uz meč više, pa će poslednja dva duela sa Frajburgom i Volfsburgom za njih biti bez rezultatskog značaja.

Na kraju ih očekuje i finale kupa, četvrtog juna, gde će u okršaju sa Bajer Leverkuzenom moći do duple krune i potvrde apsolutne dominacije.

Bajern je do slavlja na Vezeru stigao pogotkom Roberta Levandovskog u 43. minutu.

Sjajni Poljak je vešto izbegao ofsajd zamku i dugu loptu Žeroma Boatenga pretočio u gol.

Za njega je to 31. pogodak u Bundesligi, što ga čini ubedljivo prvim strelcem takmičenja.

Ne računajući taj momenat iz finiša poluvremena, gosti iz Minhena nisu briljirali, ali su odigrali dovoljno dobro da dođu do tri boda.

Podatak da je Verder uputio jedan udarac u okvir gola dovoljno govori o dešavanjima na terenu.

Bajern je sve vreme kontrolisao dešavanja kroz posed lopte, ne dozvolivši rivalu da ozbiljnije zapreti do nadoknade vremena utakmice.

Tad su domaći imali ozbiljnu šansu, ali je Manuel Nojer odlično reagovao.

Minhenski velikan je inače utakmicu završio sa desetoricom zbog isključenja Alfonsa Dejvisa u 79. minutu.

Kad je o Bremenu reč, taj tim ostaje pretposlednji sa 28 bodova i očekuje ga borba za opstanak.

Iz Bundeslige je definitivno ispao Paderborn, posle poraza od Union Berlina sa 1:0. Duel u glavnom gradu rešio je Zolinski autogolom u 27. minutu.

Ekspresni povratak u Cvajtu, Paderborn je „osigurao“ dva kola pre kraja pošto je sa 20 bodova ubedljivo poslednji.

Union Berlin je 12. sa 38.

Frajburg je sa 2:1 dobio Hertu kod kuće. Grifo u 61. i Petersen u 71. bili su strelci za domaće, dok je Vedad Ibišević iz penala pogodio za goste u 66.

Za Berlince je 83 minuta odigrao Marko Grujić.

Frajburg je sedmi na tabeli sa 45 bodova, a Herta 11. sa 38.