Juventus prvi finalista Kupa nakon nule sa Milanom

Fudbal 12. jun 202021:15 > 22:57
Emilio Andreoli, Getty Images Sport

Fudbaleri Juventusa u revanš utakmici polufinala Kupa Italije u Torinu igrali su nerešeno sa Milanom 0:0, što im je bilo dovoljno za plasman u finale. To je ujedno bila prva utakmica na Apeninskom poluostrvu posle tromesečne pauze zbog pandemije koronavirusa.

U prvom duelu na San Siru bilo je 1:1, pa je Juve prošao dalje zahvaljujući pravilu gola u gostima.

Odlučujući momenat utakmice bio je crveni karton za Rebića u 17. minutu, pa Milan nije mogao ništa da učini sa desetoricom na terenu.

Za Juve, ovo je 19. učešće u finalu Kupa, a peto u poslednjih šest godina.

U drugom polufinalu igraju Napoli će u subotu na svom terenu pokušati da sačuva gol prednosti (1:0) iz prvog duela u Milanu. Prenos je u 21 čas na Sport Klubu.

TOK MEČA

Sastavi

Kristijano Ronaldo u 17. minutu nije realizovao jedanaesterac nakon što je sudija posle konsultacija sa VAR odlučio da sankcioniše igranje rukom u kaznenom prostoru domaćih. Portugalac je pogodio stativu!

Samo nekoliko trenutaka kasnije napadač Milana Ante Rebić je zbog neopreznog starta dobio direktan crveni karton.

U 31. minutu Matuidi je imao odličnu priliku, ali je Donaruma bio na mestu. Milan je u prvih pola časa zapretio samo preko Kontija.

Juventus je do odlaska na odmor dominirao, stvarao šanse, ali Roso-neri su uspeli da sačuvaju mrežu i zadrže kakve-takve šanse da se domognu mesta u finalu.

U nastavku prvu veliku priliku za goste imao je Čalhanolu, ali je glavom šutirao pored gola.

Nakon toga dugo vremena nisu viđena veća uzbuđenja ni na jednoj strani. Uglavnom je lopta u posedu Juvea, koji ipak ne uspeva da pripreti golu „Rosonera“.

Milan je u 78. minutu izveo prvi korner na meču, kada je Kjer mogao da postigne gol glavom, ali je bio neprecizan.

Dibala je potom zapretio iz slobodnog udarca, ali je Donarima dobro intervenisao. U nadoknadi, Donaruma je odbranio odbranio snažan šut Aleksa Sandra, što je bio poslednji momenat vredan pomena.