Danski Kup: Kopenhagenu pehar

Fudbal 14. maj. 201518:44 > 18:45
Izvor: REUTERS/Denis Balibouse/Files

Fudbaleri Kopenhagena osvojili su Kup Danske. Oni su u finalu savladali Vestsjiland sa 3:2 nakon velike muke i produžetaka

Ovi rivali sastali su se i u prethodnom kolu šampionata Danske, a Kopenhagen je i tada bio bolji sa 1:0, pa je kao favorit ušao u ovaj susret, a Vestsjiland nikada u istoriji nije uspeo da ih savlada.

Međutim, meč je počeo odlično za tim koji se nalazi na pretposlednjoj poziciji na tabeli šampionata Danske i čiji je ulazak u finale Kupa veliko iznenađenje. Poveli su u 31. minutu golom grčkog internacionalca Apostolisa Veliosa i to je bio jedini pogodak u prvom poluvremenu.

Kopenhagen je krenuo odlučnije na startu drugog poluvremena, izjednačili su odmah na startu u 46.minutu strelac je posle kornera bio Per Nilson. A u 54.minutu Kopenhagen je preokrenuo rezultat, gol je postigao Islanđanin Bjorn Sigurdarson.

Vestsjiland stiže do izjednačenja u 88.minutu posle kornera je strealc bio Denis Sorensen, a nije se proslavio golman Kopenhagen Andersen.

Tako se otišlo u dodatnih 30 minuta, a tu su favoriti sačuvali prisebnost. Odlučujući gol postigao je 19-godišnji Bruno Olsen sa Farskih Ostrva i posle toga je FC Ka lako održao vođstvo i sačuvao pobedu.

Ovo je šesti trofej u Kupu Danske za Kopenhagen (prošle godine izgubili su u finalu od Olborga), koji je ostao bez šampionske titule, pošto će titula najverovatnije pripasti Midtjilandu.