Fudbal 09. maj 201517:34 > 21:01
Izvor: Getty images by Martin Rose

Fudbaleri Augsburga napravili su veliko iznenađenje u 32. kolu Bundeslige savladavši Bajern u Minhenu sa 1:0.

Ovom pobedom ekipa Augsburga je napravila veliki korak ka Evropi, pošto dva kola pre kraja ima 46 bodova na petom mestu na tabeli.

Gol vredan tri boda za goste na Alianc areni postigao je Raus Marselo Bobadilja u 71. minutu. Prethodno je golman Bavaraca Pepe Reina isključen već u 13. minutu, ali je Verheg promašio penal za goste u 15.

Bajernu ovaj poraz (četvrti u nizu u svim takmičenjima) ništa ne znači, oni su odavno šampioni, a sada se spremaju za revanš meč polufinala Lige šampiona protiv Barselone.

Vrednu pobedu ostvario je i Dortmund koji je kod kuće rutinski savladao Hertu sa 2:0 golovima Nevena Subotića u 7. i Erika Durma u 47. minutu. Tim Jirgena Klopa sada ima 43 boda i još uvek ima šansu da izbori igranje u Ligi Evrope naredne sezone.

Dortmund ima isti broj bodova kao i Verder koji je odigrao nerešanih 1:1 sa ekipom Hanovera.Stindl je doveo Hanover do prednosti u 21. minutu, a bod Verderu doneo je Januzović 12 minuta pre kraja.

Menhengladbah je lako savladao Leverkuzen sa 3:0 golovima Kruseam Hernmana i Traorea i na taj način se popeo na drugo mesto a tabeli sa 63 boda.

Štutgart je na svom terenu pobedio Majnc sa 2:0 i tako osvojila važne bodove u borbi za opstanak. Šturgart je i dalje poslednji na tabeli, ali sada ima samo bod manje od sigurne zone.

Do važne pobede Štutrgart je protiv Majnca stigao u drugom poluvremenu. Danijel Didavi je prvo pogodio u 66. minutu, da bi srpski reprezentativac Filip Kostić 11 minuta pre kraja overio trijumf.

Sigurnu pobedu ostvario je i Ajntraht, slavio je protiv Hofenhajma sa 3:1, a golove za domaće postigli su Očipka, Seferović i Čendler.