Sevilja vodila 2:0, pa "čupala" pobedu u nadoknadi

Fudbal 01. mar. 202014:00 > 14:02
Izvor: Aitor Alcalde, Getty Images

U prvom nedeljnom meču 26. kola La Lige Sevilja je slavila na svom terenu protiv Osasune golom u trećem minutu nadoknade rezultatom 3:2.

Fudbaleri Sevilje slavili su u nedelju pred svojim navijačima protiv Sevilje 3:2 u meču u kome su vodili 2:0, pa primili dva gola sa igračem više da bi na kraju u nadoknadi vremena došli do pobede.

Poveli su domaći golom Jusefa El Nesirija posle samo 13 minuta igre. Oliver Tores je oduzeo loptu na sredini terena i sjajno proigrao El Nesirija.

Domaći su prednost udvostručili u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena pogotkom Lukasa Okomposa glavom nakon centaršuta Toresa iz kornera.

Kada je u 54. minutu golman gostiju Serhio Herera dobio direktan crveni karton zato što je igrao rukom van šesnaesterca izgledalo je kao da će Sevilja bez problema završiti posao u ovom meču.

Sve se okrenulo deset minuta kasnije jer je Osasuna u razmaku od deset minuta postigla dva gola.

Aridane je pogodio u 64. minutu za 2:1. Centaršut je uputio Roberto Tores, a Aridane je neometan pogodio gol sa oko pet metara.

Za izjednačenje je Roberto Tores hladnokrvno pogodio sa penala koji je dosuđen nakon gledanja snimka kada je VAR pokazao da je Eskudero igrao rukom u kaznenom prostoru.

Sevilja je ipak uspela da dođe do sva tri boda u ovom meču zahvaljujući novom golu zimskog pojačanja El Nasirija u trećem minutu nadoknade. Nemanja Gudelj je poslao dubinsku loptu u šesnaesterac, Konde je dobro spustio loptu glavom, a El Nesiri postigao svoj treći gol u dresu Sevilje, ukupno sedmi u La Ligi.

Nemanja Gudelj je igru ušao u 32. minutu kada se povredio Fernando.

Sevilja je trenutno treća sa 46 bodova, Osasuna nakon dva vezana poraza ima 31 bod na 12. mestu.