Partizan i Voša sigurni, Kaluđerović sam na vrhu

Fudbal 26. feb 202019:52 > 19:57
FK Partizan

Fudbaleri Partizana slavili su u 23. kolu Superlige Srbije protiv Proletera. Derbi kola odigran u Novom Sadu, Vojvodina bolja od Radničkog.

Partizan je na svom terenu u sredu bio bolji od Proletera i do pobede je došao rezultatom 3:1.

Zbog predstojećeg derbija Savo Milošević je malo promešao sastav pa u startnih 11 nije bilo Umara Sadika, Sejdube Sume, Bojana Ostojića i Slobodana Uroševića. Kao i na prošlom meču, nije bilo ni Zorana Tošića koji će od četvrtka i zvanično napustiti tim iz Humske 1.

Za promašen zicer u petom minutu, Proleter je kažnjen samo dva minuta kasnije kada je mrežu gostiju zatresao Lazar Marković koji je dobro reagovao na loptu odbijenu posle slobodnog udarca i zatresao mrežu.

Igrao se 22. minut kada je Bojan Matić postigao prvi gol u dresu Partizana i povisio vođstvo crno-belih na 2:0. Nije uspela ofsajd zamka Proletera, Matić se našao sam pred golmanom i lako ga obišao i poslao loptui u mrežu.

U sporijem ritmu igralo se u drugom poluvremenu, bilo je prilika, ali ne i golova sve do 88. minuta kada je mrežu gostiju zatresao i Nemanja Miletić. Samo tri minuta kasnije postavljen je konačan rezultat, a gol za Proleter postigao je Balabanović.

Uz remi Crvene zvezde na gostovanju Inđiji, Partizan sada za liderom na tabeli zaostaje 11 bodova. Dva tima sastaće se u nedelju od 17 časova na stadionu „Rajko Mitić“ u drugom derbiju sezone.

Derbi kola odigran je u Novom Sadu gde je Vojvodina pobedila Radnički iz Niša 3:0.

Novosađani su poveli već u prvom minutu golom Momčila Mrkaića, a na novi gol čekalo se do 69. minuta kada je mrežu gostiju zatresao Miljan Vukadinović.

Pobedu ekipe Nenada Lalatovića potvrdio je u nadoknadi vremena Mrkaić novim golom.

Čukarički je na svom terenu bio bolji od Voždovca 2:1, a meč je praktično rešen u prvom poluvremenu.

Počelo je golom domaćig sa bele tačke, a precizan je u 22. minutu bio Marko Dočić.

Vođstvo Brđana duplirao je Slobodan Tedić u 43. minutu.

Zmajevi su do gola došli u 83. minutu, a precizan je bio Marko Đorđevski koji je u igru ušao samo deset minuta ranije.

Rad je na svom terenu remizirao sa Javorom. Rad je poveo golom koji je u 84. minutu sa bele tačke postigao Andrija Kaluđerović. Kaluđerović je tako „preskočio“ Ognjena Mudrinskog na listi najboljih strelaca Superlige (od 2006. na ovamo). Kaluđeroviću je ovo bio 66. gol u srpskom elitnom takmičenju.

Bod Javoru doneo je Piščević u 90. minutu.

Radnik je slavio na gostovanju Napretku u Kruševcu golom Stamenkovića u 85. minutu. Stamenković je u igru ušao nepuna četiri minuta pre postignutog pogotka.

Minimalcem je tri boda upusao i TSC koji je slavio na gostovanju Mačvi. Pobedu je ekipi Zoltana Saba doneo Janko Tumbasević u 28. minutu.